OFPOF

Saçları Diriltmek ve Yeniden Uzatabilmek Adına Az Bilinen Sırlar

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Saçları Diriltmek ve Yeniden Uzatabilmek Adına Az Bilinen Sırlar
0 izlenme
Ofpofer
-

Uzamayan, yanmış, yıpranan, kırılan, gürlüğü sönen ve dökülen saçlar uzun saç aşıkları için büyük dert olmaktan çıkıyor.

Mevsim ne olursa olsun saç bakımı kadınlar ve bakıma önem veren erkekler için çok önemlidir; özellikle de uzun saç aşıkları için...

Bebe Yağı

Bebe Yağı

Saçlarınız boya, fön gibi işlemlerden sönüp kırılabilir, çok sık yıkamanızdan dolayı kuruyabilir... Herhangi bir sebeple saç uçları parlıklığını yitirebilir. Bu ve benzeri sebeplerden sağlıksızlaşan saçlarınıza acil bakımı bebe yağı yapacaktır. Hem kokusunun hoşluğu dolayısı ile sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyecek hem de içerdiği maddeler bakımından kolayca saçınız yağı çekecek ve beslenecektir. Daha çok saç uçlarınıza uygulamalısınız. 1-2 saat saçınızda kalabilir. Eğer çok saçlarınızdaki yıpranma çoksa sıklığını arttırabileceğiniz gibi haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın canlandığını gördüğünüzde çok sevineceksiniz.

Beyaz Sabun

Beyaz Sabun

Saçlarınız dökülüyor, sönük duruyor ise beyaz sabun deri gözeneklerinizi temizleyecek ve saçınızın nefes almasını sağlayacaktır. Ardından kurutma makinenizi uzaktan tutup saçlarınızı baş aşağı kuruttuğunuzda saçlarınızın nasıl hacimlendiğine şaşıracaksınız. Bu uygulamayı da istediğiniz sağlıklı görünüme ulaşana dek haftada 1 defa yapabilirsiniz. 

Şeker ve Limon

Şeker ve Limon

Şeker ve limon kıl köklerini besleyici özelliğe sahiptir. Boş bir sprey kutusuna 1 tatlı kaşığı şeker, 1 limonun suyu ve ılık su ya da maden suyu koyup çalkalayarak kendi besleyici, parlaklık verici saç sprayinizi yapabilirsiniz. Saç uzunluğunuza göre miktarı çoğaltabilirsiniz.

Sirke

Sirke

Saçlarınız ve saç deriniz boyanın kimyasalları yüzünden bir hasar gördü, yandı ise kimyasal reaksiyonu durdurabilecek bir panzehirdir sirke. Yanan saça ya da saçlı derideki bölgeye bolca sirke döküp biraz beklettikten sonra bolca soğuk su ile durulama yapın.

Deniz Suyu

Deniz Suyu

Bilinenin aksine deniz suyu içerdiği mineraller sayesinde saçı besler, tuz ise saçlı deriyi, tıkalı gözenekleri güzelce arındırır. Bu yüzden belli markalar deniz suyu spreyleri ve yosun maskeleri üretir. Ancak zararlı olan denizden çıktıktan sonra duş almamak, deniz suyunu güneşle beraber saçta kurutmaktır.

Ancak bazen duş almak gibi bir imkan bulamayabiliriz. İşte bu durumlarda denizden sonra saçlarınıza saç kremi sürüp taradığınızda kurumanın olmadığını hatta bakımlı ve daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Kurutma Makinesi

Kurutma Makinesi

Saçlarınızda doğal ton açıklıkları istiyorsanız, saçınıza limon suyu sürerek veya karbonatlı su ile ıslatın. Kurutma makinesi ile kurutun. İşlemi her gün tekrarladığınızda doğal saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Masaj

Masaj

Bir dokunun canlı olmasını sağlayan kandır ve kıl kökleri gelişiminde kan akışı önem taşırken saçın yapısının nemli olması beslenmesini sağlar. saç köklerinize her gün 10-15 dakika kadar masaj yapın. Masaj kan akışını, kan akışı saç köklerinizi güçlendirecek güçlü kökler ise hızlı uzamayı sağlayacaktır.

Su

Su

Saçların kırılmasına neden olan kurumanın getirdiği elastikiyet kaybıdır. Boş bir sprey kabına saf su, gül suyu veya mineralli su koyup gün içerisinde zaman zaman saçlarınızı kaldırarak uç ve boylara uyguladığınızda saçınızın uzaması hızlanacaktır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.