OFPOF

Kedilerin Mırıltısının İnsan Sağlığına Faydaları

-
643
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kedilerin Mırıltısının İnsan Sağlığına Faydaları
194 izlenme
Ofpofer
-

Kedile de birçok kişi tarafından sevilen hayvanlardır. Kedilerin çıkardığı sesler ve varlıkları, yoğun strese, bazı sağlık sorunlara karşı iyi gelir.

Mırıltılar dinlendikçe, mutluluk verir ve duygusal dengenin korunmasına yardımcı olur. Yapılan araştırmaların vermiş sonuçlarda, kedi mırlamasının bir stres ilacı olduğu kanıtlanmıştır. İlaçlar, hobiler ve sosyal aktiviteler kadar mutluluk verdiği anlaşılmıştır. İnsanların, sevgi, güven, bağlılık gibi duygularını güçlendirir. Kediler varlıklarıyla, kendini yalnız hisseden kişilere arkadaşlık ettiği için mutluluk vermektedir.

1. Kişi yalnız kaldığında...

Kişi yalnız kaldığında...

Birinin ona buradayım, yanındayım demesi iyi gelir. Kedilerin çıkarttığı sesler de, kişiye gelecektir.

2. Kedilerin çıkardığı ses...

Kedilerin çıkardığı ses...

Soft bir müzik yapısına sahiptir. Bu tür sesler beyinde, hem oksijen hem de glikoz tüketiminin artmasıyla kişide olumlu hisler ve mutluluk meydana getirir.

3. Rahatlatıcı etkisi...

Rahatlatıcı etkisi...

Devamlı bir uğultu şeklinde olduğu için, alçak seslerde sakinleşen insanlara iyi gelmektedir. Sakin ve düşük ses tonuyla konuşan insanların, sakinleştirme etkisi bulunmaktadır. Aynı durum kediler için de geçerlidir.

4. Kediler...

Kediler...

20-140 Hz aralığında ses çıkarırlar. Bu aralıktaki bir titreşim birçok hastalığın tedavisinde de etkilidir. kedi sahibi olan kişilerin, daha az kalp krizi riski vardır. Kas sakatlıklarında iyileştirici etkisi bulunur.

5. Bir kediyi sevmek...

Bir kediyi sevmek...

İnsanı sakinleştirir ve buna bağlı olarak stresi azaltır. Vücutta oluşan enfeksiyon ve şişliklere iyi gelir. kedi mırlaması duymak, kan basıncını düşürür. Kedilerin çıkarmış olduğu ses seviyesi, kemik sağlığını korumada faydası olan en uygun aralıktadır.

6. Kediler, yalnız olduklarında...

Kediler, yalnız olduklarında...

Ne kadar mutlu olursa olsun mırlamazlar. Yalnızca yanında biri varken ses çıkardıkları kanıtlanmıştır. Bunu, bir iletişim dili olarak kullanmaları, yanında insan yokken mırıldamamasından anlaşılabilir.

7. Kedilerin...

Kedilerin...

Ağır ağrılı hastalara yaklaşarak saatlerce mırladıkları ve buna bağlı olarak ağrılarda hafifleme olduğu, hekimler tarafından gözlenmiştir. Acılarınızda veya üzüntülerinizden kurtulmak için, birçok ağrı kesici, anti-depresan ilaçları kullanırken, kediler bunu doğal yollardan yapabilmekteler.

8. Bu yüzden :)

Bu yüzden :)

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.