OFPOF

Gençleşmek ve Genç Kalmak İsteyenlerin Tüketmesi Gereken Besinler

-
682
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gençleşmek ve Genç Kalmak İsteyenlerin Tüketmesi Gereken Besinler
1.960 izlenme
-

Özellikle de günümüzde olduğumuz yaştan çok daha yaşlı gösteriyoruz. Bunun önüne geçmek için gerekli olan şeyleri sizler için derledik.

Genç görünmek ve genç kalmak sağlıklı bir vücuda sahip olmakla gerçekleşebilen bir durumdur. Özellikle günümüzde sağlığımıza olumsuz etkenler oluşturan sigara, hava kirliliği, alkol, stresli yaşam gibi pek çok olumsuzluklar bulunması, bizleri olduğumuzdan daha da yaşlı bir görünüme sokmaktadır. Ancak tüm bu etkilere karşı vücut drencimizi arttıran besinlere hayatımızda mümkün olduğunca çok yer verdiğimiz taktirde, genç ve dinamik görünmek hiçte imkansız değildir. İşte mutlaka tüketmemiz gereken o mucizevi gençlik iksiri besinler...

- Olmazsa Olmaz Su

Olmazsa Olmaz Su

Her gün 6-8 bardak su tüketilmesi, vücut ve cilt sağlığına büyük katkılar sağlar. Vücudun olmazsa olmaz en önemli ihtiyaçları arasında su öne çıkar.

- Üzüm Çekirdeği

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeğinden elde edilen üzüm çekirdeği ekstresi sayesinde vücudumuz bir çok hastalıktan korunur ve direnç kazanır.

- Kırmızı Biber

Kırmızı Biber

Antioksidan özelliği ve içeriğindeki C vitamini sayesinde kırmızı biber tam bir şifa deposu. İnsan vücuduna inanılmaz katkılar sağlayarak daha dinç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

- Buğday Kepeği

Buğday Kepeği

Buğday kepeği, vücudumuzun sağlığını korumaya büyük katkı sağlayan gıda maddeleri arasında yerini alır.

- Doğal Ev Yapımı Yoğurt

Doğal Ev Yapımı Yoğurt

Özellikle kansere karşı koruyucu etkiye sahip olan doğal yoğurt, sofralarımızda mutlaka bulunması gereken önemli bir besin maddesidir.

- Pektin Maddesi İçeren Meyve ve Sebzeler

Pektin Maddesi İçeren Meyve ve Sebzeler

Elma, muz, greyfurt, kuru fasulye ve kök sebzeler pektin içeriği yönünden zengindirler. Pektin vücudu çok sayıda hastalıktan korur. Sağlıklı bir yaşam ve daha genç bir görünüm için öğünlerimizden eksik etmememiz gereken önemli besin maddeleri arasında bulunurlar.

- Beta-Karoten İçeren Sebze ve Meyveler

Beta-Karoten İçeren Sebze ve Meyveler

Kayısı, patates, brokoli, kabak, havuç, şeftali, ıspanak gibi besinler beta-karoten içerir. Vücuda sağlık kaynağı oluşturan bu besinler sağladıkları sayısız faydalarıyla genç ve sağlıklı bir vücuda sahip olmamıza yardımcı olur.

- Kuşburnu Çayı

Kuşburnu Çayı

Düzenli olarak tüketilen kuşburnu çayı, hızlı yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır. Sizi daha genç bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olur.

- Yeşil Çay

Yeşil Çay

Her gün 1-2 fincan tüketilen yeşil çay sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Genç ve dinamik kalmak için sağlıklı bir vücut gerekir.

- C Vitamini İçeren Sebze ve Meyveler

C Vitamini İçeren Sebze ve Meyveler

Portakal, kivi, greyfurt, limon, çilek, kırmızı biber, brokoli gibi besinler zengin C vitamini kaynakları arasındadırlar. C vitamini vücudu çeşitli hastalıklardan korumaya yardımcı olur. Bu sayede sağlıklı ve genç bir görünüme katkı sağlarlar.

- Likopen İçeren Meyve ve Sebzeler

Likopen İçeren Meyve ve Sebzeler

Domates ve üzüm gibi kırmızı renkteki gıdalara rengini veren Likopen, vücut sağlığını korumaya yardımcı olan önemli maddeler arasında yer alır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.