OFPOF

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Azaltmanız Gereken 10 Yiyecek

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Azaltmanız Gereken 10 Yiyecek
0 izlenme
Ofpofer
-

Karın bölgesi kilolar ve yağlar açısından uğraşılması en zor olan bölgelerden biridir. Araştırmalara göre, beslenme şekli büyük önem taşıyor.

Düz bir karına sahip olmayı kim istemez ki? Karın bölgesi kilolar ve yağlar açısından uğraşılması en zor olan bölgelerden biridir. Egzersiz yaparız, düzenli beslenmeye başlarız ve tüm bunlara rağmen aynada karnımıza baktığımızda inatçı göbek hala orada, olduğu gibi duruyorsa hayal kırıklığına uğrarız. Eğer siz de bu durumdan şikayetçiyseniz size yardımı dokunacak 10 tavsiyemiz var.

1. Alkol kullanımında aşırıya kaçmayın.

Alkol kullanımında aşırıya kaçmayın.

Alkollü içeceklerden bazıları kalori açısından zengindir, fakat burada dikkat edilmesi gereken yalnızca bu değil. Alkol tüketimi iştahı artırır ve beynin ''doymuşluk'' hissinden sorumlu bölgesinde karışıklığa neden olur. Yani ne kadar tok olursanız olun, alkol alırken yanında bir şeyler atıştırmayı tercih edersiniz, öyle değil mi?

2. Asitli içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Asitli içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Bu tavsiyeyi her yerde görüyoruz fakat asitli içeceklerden uzak durmak göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. Buna rağmen, eğer düz bir karına sahip olmayı gerçekten istiyorsanız, astili içeceklerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Size düşük kalorili gibi görünen bazı içecekler bile metabolizmanızı yavaşlatarak kilo alımını tetikler.

3. Sakız çiğnemeye bir sınır koyun.

Sakız çiğnemeye bir sınır koyun.

Sakız çiğnediğimiz zaman beynimiz ve midemiz onları gelecek öğüne hazırlayan sinyaller almaya başlar. Ayrıca, sakız, mide asiti üretimini artırır; böylece açlık hissi oluşur.

4. Tuz oranı düşük bir beslenme düzeni oluşturun.

Tuz oranı düşük bir beslenme düzeni oluşturun.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta da şeker ve tuz tüketiminin sınırlandırılması gerektiğidir, özellikle yüksek tansiyondan şikayetçiyseniz. Tuz oranı yüksek yiyecekler sağlığa zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda göbek erimesini engelleyen salgıların salgılanmasına neden olur.

5. Fast-food'a elveda deyin!

Fast-food'a elveda deyin!

Fast-food'un yüksek oranda kalori içerdiğini ve bu nedenle birçok sağlık sorununa yol açtığını hepimiz biliyoruz, bu çoğumuz için bıraktıracak bir sebep gibi görünmese de, hatırlamamız gereken önemli bir şey var: Kurtulmak istediğimiz göbek ve karın bölgesi yağlarının en önemli sebebidir fast-food.

6. Mayonez tüketimine dikkat!

Mayonez tüketimine dikkat!

Mayoneze ya da mayonez salatalarına düşkün iseniz, bu sosun %80'inin yağ olduğunu hatırlamkta fayda var. Dilerseniz mayonez yerine sebze püresi veya doğal domates ezmesi tercih edebilirsiniz.

7. Patates kızartmasını aşırı tüketmeyin.

Patates kızartmasını aşırı tüketmeyin.

Hepimizin çok sevdiği patates kızartması, tıpkı diğer kızarmış yiyecekler gibi doymuş yağı emen bir sünger gibi davranır. İnanılması güç olsa da, doymuş yağ beyin fonksiyonlarını büyük ölçüde etkiler ve bu yüzden beyin o sırada kilo alıyor olduğunuzu düşünemez. Böylece, fark etmeden otuz patates bile yiyebilirsiniz.

8. Dondurma tüketiminde de aşırıya kaçılmamalı.

Dondurma tüketiminde de aşırıya kaçılmamalı.

Kaçınılmaz bir son olarak, aşırı şeker içeren yiyecekler, vücudunuzda bulunabilecek en tehlikeli yağlar olan karın bölgesi yağlarına dönüşür.

9. Şişkinliğe neden olan yiyeceklerden uzak durun.

Şişkinliğe neden olan yiyeceklerden uzak durun.

En zayıf insanlar bile bu tür yiyecekler yüzünden şişkinlik ve gaz problemlerinden şikayetçi olabiliyorlar. Bu sorun sizde de var ise, sindirim sisteminizi hızlandıracak egzersizlere başvurabilirsiniz.

10. ''Şekersiz'' (sugar-free) ürünlere inanmayın!

''Şekersiz'' (sugar-free) ürünlere inanmayın!

Şeker yerine polialkol bulunduran yiyecekler (sugar-free), diyabet hastaları için idealdir. Fakat bu ürünler göbek ve karın bölgesi yağı oluşumunda engelleyici görevi görmez.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.