OFPOF

Cildinizi Pürüzsüz ve Sağlıklı Bir Hale Getirecek 7 Basit Alışkanlık

-
2.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Cildinizi Pürüzsüz ve Sağlıklı Bir Hale Getirecek 7 Basit Alışkanlık
0 izlenme
-

Her insan için cilt bakımı çok önemlidir. Bunun için yapılması gereken bir takım alışkanlıklar vardır. Gelin bunlara bakalım...

1. Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak yıkayın

Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak yıkayın

makyaj fırçalarınız tonlarca bakterinin yuvasıdır. Bu da akne olmasının olası bir sebebidir. Kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, düzenli olarak fırçalarınızı yıkayarak bunu sağlayabilirsiniz.

2. Sağlıklı besinler tüketin

Sağlıklı besinler tüketin

Hepimiz biliyoruz ki tatlı ve abur cuburlar cildimiz için iyi değildir. Kısacası ne kadar yağlı yiyecekler yersek ertesi gün yataktan kalktığımızda suratımızda sivilceler ve yağlanmanın fazlalığından şikayet edebiliriz. Bir kişinin beslenme şekli genellikle cilt problemlerinin ana sebebidir. Bu sebeple yediklerimizi değiştirmek zorunlu bir hal almaktadır.

3. Telefon ekranınızı özel antibakteriyel mendille temizleyin

Telefon ekranınızı özel antibakteriyel mendille temizleyin

Yanaklarınızda sürekli olarak kızarıklıklar ve sivilceler çıkıyorsa ve bunlar bir anda meydana gelmiş ise bunun nedeniş telefon ekranınızdaki kirden meydana gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre cep telefonu ekranı, klozet kapağına göre 10 kat daha fazla bakteri ile kaplıdır.

4. Ovalama kremlerine dikkat edin

Ovalama kremlerine dikkat edin

Ovalama kremleri cildinizi son derece pürüzsüz ve ışıltılı yapar ancak çok sık uygularsanız en büyük düşmanınızda olabilir. Çünkü bu da sivilce ve döküntülerin muhtemel sebebidir. Bu nedenle ovalama kremlerinin cilde haftada bir uygulanması cilt sağlığı açısından önemlidir.

5. Egzersiz yaptıktan hemen sonra duş alın

Egzersiz yaptıktan hemen sonra duş alın

spor yaptıktan sonra duş almıyorsanız, fazla ter gözeneklerinizde bakterilerin üremesine ortam oluşturabilir. Bu da yüzünüzde siyah noktaların çoğalmasıza zemin hazırlar. Spordan sonra duş alırsanız, cildinizin taze ve temiz kalır ve terle oluşan mikroplardan arınırsınız. Bu nedenle egzersizleriniz bittikten hemen sonra duş alın.

6. Aşırı sıcak suda duş almaktan kaçının

Aşırı sıcak suda duş almaktan kaçının

Buharı tüten çok sıcak banyolar yapmak ve duş almak, derinin ana katmanının daha derinlerinde bulunan limi tutmaya yarayan yardımcı yağ tabakasını tahrip edebilir. Bu nedenle sürekli sıcak suda yıkanmak, ciltte erken kırışmalara ve kurumaya neden olabilir. Bunu aklınızdan çıkartmayıp ılık su ile duş almaya çalışın.

7. Gün içerisinde fazlasıyla su tüketin

Gün içerisinde fazlasıyla su tüketin

Vücuda gün içerisinde gerekli olan suyu vermek gerçekten çok önemlidir. Su tüketimi böbreklerinizin düzenli olarak çalışmasını ve vücuttaki toksit atıkları dışarı çıkartmanızı sağlayacaktır. Günde en az 2 litre su içen insanlar, kalp sıkışması ve nefes darlığı gibi sıkıntılarla karşılaşmaz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.