OFPOF

Xbox One Yakında Klavye ve Fare Desteği Alacak

-
38
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Xbox One Yakında Klavye ve Fare Desteği Alacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft'un popüler oyun konsolu Xbox One piyasaya çıkmasının birkaç yıl sonrasında sonunda klavye ve fare desteğine kavuşacak.

Microsoft, Xbox One'a klavye ve fare için yerel destek ekleyerek geleneksel oyun deneyimini dönüştürmeyi hedefliyor. Yeni destek, oyun geliştiricilerine, orijinal Xbox platformu ve Universal Windows Platform (UWP) API'leri aracılığıyla gelen yeni Windows 10 desteği arasında seçim yapma imkanı sunacak.

Xbox ve Windows Platform Corp. Başkan Yardımcısı Mike Ybarra PAX West'de bu hafta başlarında yapılan panelde şu açıklamada bulundu; "Kısa sürede klavye ve mouse'u destekleyen ilk oyunlarımızı göreceksiniz, bunun ne olduğunu açıklayamıyorum, ancak yakında olacak. Ayrıca geliştiricilerin ilgisine göre temel alarak klavye ve fare kullanmayı seçip seçmeme imkanı bulunacak."

Xbox One ürün yelpazesindeki klavye ve fare gibi bilgisayar çevre birimleri için yerel destek oldukça uzun süredir bekleniyor. Microsoft, birleşik Windows stratejisi nedeniyle geliştiricilere bir klavye ve fare oyunuyla izin verme avantajına sahip. PlayStation 4 modelleri üzerinde birinci sınıf bir deneyim sunmasına rağmen Sony'yi bu alanda geride bırakıyor. Bununla birlikte, yeni deneyimler için geliştirici topluluğunu ikna etmek, özellikle hem Xbox One hem de PlayStation platformları için oyun başlıkları kuran kullanıcılar için bir meydan okuma olarak görülüyor.

Kaynak: www.ibtimes.sg


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık