OFPOF

Sony, Dünya Çapında 60 Milyon Playstation 4 Satışı Yaptı

-
105
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sony, Dünya Çapında 60 Milyon Playstation 4 Satışı Yaptı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sony, 2017 yılının Mart ayına kadar dünya çapında toplam 60 milyondan fazla PlayStation 4 oyun konsolu gönderdiğini açıkladı.

Sekizinci nesil konsol piyasasının başladığı andan itibaren, bir konsol 2013'ün başından bu yana oyuncuların cüzdanlarından daha fazla para çıkmasına neden oldu ve bu eğilim devam ediyor gibi görünüyor. Bir kazanç raporunda Sony, 2017 yılının Mart ayına kadar mevcut PlayStation 4 konsolunun dünya çapında 60 milyon adet gönderildiğini açıkladı.

Rakam, Sony'nin gerçek satışlarla değil Kasım 2013'te piyasaya sürülmesinden bu yana perakendecilere gönderdiği birim miktarını temsil etmesine rağmen yine de konsolun oyun pazarı üzerinde iyi bir performans sergilediği anlamına geliyor. Yıllık üretime göre 2016 mali yılında 20 milyon PS4 konsolu, Mayıs 2016'da Sony'nin tahmini ile doğrudan doğruya düşen bir sayıda gönderildi.

Başarıya rağmen, Sony'nin cari mali yıldaki tahmini biraz beklentinin altında. Şirket, sevkiyat sayılarında yüzde 10'luk bir düşüş olacağını öngörüyor; 18 milyon PS4 ünitesi Nisan 2018'e kadar sevk edilecek. Bu, konsolun ömür boyu satışlarını 78 milyona (PlayStation 3'ün ömrü boyunca sattığı şeyden 2 milyon daha az) çıkaracak. İyimser bir şekilde Sony, PlayStation bölümü satış gelirlerinde meydana gelen artışın etkisiyle satış ve işletme gelirinin yıllık bazda önemli ölçüde artmasını bekliyor. Şirket, 2017 yılı mali yılına göre satışları yıllık %14,6 artışla 1.89 trilyon yen'e (16.88 milyar dolar) ulaşacağını tahmin ediyor. Faaliyet gelirlerinin de %25.4 artışla 1.52 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Kaynak: us.blastingnews.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık