OFPOF

Sonic Mania, Oyuncuların Negatif Yorumları Sonrası Çevrimdışı Oynama Modunu Ekledi

-
63
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sonic Mania, Oyuncuların Negatif Yorumları Sonrası Çevrimdışı Oynama Modunu Ekledi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Oyun dünyasının sevilen mavi kirpisinin çok konuşulan yeni oyunu dertten kurtulmuyor.

Son dakika gecikmesinden sonra, PC'de Sonic Mania'nın bu hafta piyasaya sürülmesi sonrasında oyuncular yeni oyunun kötü niyetli Denuvo DRM'yi kullandığını keşfettiklerine dair bazı hoş olmayan haberler verdi. Daha da kötüsü, oyunun çevrimdışı oynatılması mümkün olmamasına rağmen, söz konusu şikayet olumsuz yorumlar sonrasında Sega tarafından çözüldü.

Dün Steam'e çıktıktan sonra, oyuncular Sonic Mania'nın kullanıcıların bilgisayarlarına Denuvo'yu kurduğunu bildirmeye başladılar. Anti-sabotaj DRM'si olan Denuvo, geçmişte en azından geçici olarak - oyunlarının çökmesini önlemelerine yardımcı olarak kullanılmıştı. Bununla birlikte, birçokları tarafından oyun performansını etkileyen kötü amaçlı yazılım olarak da görülüyor. Ve hayranlardan gelen çok fazla şikayete göre, içeriği başlangıçta Mania'nın sayfasında listelenmemekteydi.

Sonuç olarak, tepki son derece olumsuz oldu. Sonic Mania, Steam'de "Çok Pozitif" bir kullanıcı incelemesi ortalaması elde etmiş olmasına rağmen, ana Steam mağazası sayfasında görüntülenen 10 değerlendirme - diğer kullanıcılar tarafından en çok yardımcı olarak değerlendirilenler - Denuvo kullanımını gerekçe göstererek olumsuz sonuçlar veriyor şeklinde yorumlar yaptı. Mania'yı çevrimdışı oynatamama durumu yorumları daha da kötüleştirmişti.

Buna karşılık Sega, Steam'in bir DRM bildirimi ve çevrimiçi çekimin eksikliğini gidermek için söz verdiğini bildirdi.

"Sizin gibi, Sonic Mania için DRM içermeyen bir hata fark ettik." dedi. "Bunu şimdi düzelteceğiz Sonic Mania'nın çevrimdışı oynatılması amaçlandı ve bunun üzerine araştırıyoruz. Kontrol desteği gibi diğer konuları da araştırıyoruz: Ve son birkaç haftadır ekibimiz üzerinde çalışıyorlar. Dikkatimize getirilen sorunları bir araya getirirken ve araştırırken lütfen bizimle paylaşın. "

Facebook'daki ayrı bir yazı, çevrimdışı oynanamamasının ilgisiz bir hatadan kaynaklandığını ve DRM ile ilgili bir durum olmadığını iddia ediyor. Sega Europe'un Twitter hesabı o zamandan beri üzerinde çalışılan bu sorunun düzeltildiğini doğruladı ve çevrimdışı oynamak artık mümkün. Bununla birlikte, şirketin birçok oyuncu için Denuvo'yu kaldırma niyetinde olduğunun bir işareti yok.

Kaynak: www.gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık