OFPOF

Overwatch Oyununa Altyazı Desteği Geliyor

-
50
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Overwatch Oyununa Altyazı Desteği Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

24 Mayıs 2016 tarihinde piyasaya çıkan ve başarılı bir grafik sergileyen Overwatch oyunu, gelen yoğun istek üzerine altyazı desteği sunmaya başlayacak.

Blizzard Entertainment şirketi tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde piyasaya çıkan ve "Yılın En İyi Oyunu" ödülünü kazanan dünyaca ünlü video oyunu Overwatch'tan bir güzel haber daha geldi. 

Overwatch oyun müdürü Jeff Kaplan, Blizzard sitesine ait forumlarda işitme engelli kullanıcıların Overwatch oyununu oynarken zorlandıklarını öğrendiklerini söyledi ve bu yüzden de Overwatch oyununa altyazı desteği sunacaklarını açıkladılar. Kaplan yaptığı bu açıklamayla birçok engelli oyun sahiplerini sevindirmiş oldu.

2016 yılının en iyi oyunu seçilen Overwatch, büyük bir satış başarısına imza atmıştı. 2016 yılında oyun dünyasının en sevdiği ve en çok oynadığı oyunlar arasına girmişti. Forum sitelerinde oyun hakkındaki tek büyük sorun olarak altyazısının olmayışı gösteriliyordu. Birçok işitme engelli kullanıcı oyunu oynarken komutları duyamadığından istediği gibi oynayamıyordu. Bu sorunları gözlemleyen Blizzard ise gerekli önlemi bu sayede almış oldu.

Overwatch oyununa altyazı desteğinin geleceği tarih henüz net olarak açıklanmadı. Söylentilere göre ise önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan E3 2017 etkinliğinde Blizzard ekibinin bir sürpriz yapacağı, bu sürprizin içinde altyazı tarihinin de açıklanacağı iddia ediliyor.

Kaynak: gamerant.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık