OFPOF

Nintendo PlayStation Prototipi Çalıştı ve Artık CD-ROM Oyunları Oynanabiliyor

-
100
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nintendo PlayStation Prototipi Çalıştı ve Artık CD-ROM Oyunları Oynanabiliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Ben Heckendorn, Nintendo PlayStation prototipinde tüm sorunları büyük oranda çözerek oyun çalıştırmayı başardı.

SNES-CD veya Super Disk olarak da bilinen Nintendo PlayStation prototipi, son iki yılda birkaç kez haberlere çıkmayı başarmıştı. İptal edilen konsolun görüntüleri ve videoları, 2015'te tekrar ortaya çıkıp daha da ayrıntılı olarak görüntülendi. O zamandan beri, Ben Heckendorn, Xbox One S dizüstü bilgisayarını oluştuduğu "The Ben Heck Show" için iyi bilinen prototipi tam çalışma durumuna getirmeye çalıştı.

Heck birimi geçen yıl elden geçirdiğinde, konsoldan hiçbir video veya ses çıkışı olmayan oldukça kötü bir şekle girdi ve kompakt disk sürücüsü güçsüz olduğu için çalışamıyordu. Bununla birlikte, sistem daha önce bu duruma gelmeden önce Super Nintendo oyunlarını oynatabiliyordu. Birkaç şüpheli hatalı kapasitörün ünitenin içinde düzenli bir şekilde yer değiştirildiği parçalama ve tamirat işlemlerinin ardından, disk sürücüsü ömrünü uzattı. Sürücü yine de diskleri okuyamıyorken, SNES oyunlarının bir kez daha oynatılmasını sağlayan ses ve video çıkışı geri yüklendi.

Şimdi, prototip, CD-ROM sürücüsünün medyayı düzgün okumasını ve CD sesi çıkmasını önleyen sorunları çözerek Heck'in birimle yaptığı üçüncü oturumdan sonra tam bir zafer kazanmayı başardı. Resmi yazılım Nintendo PlayStation için bilinmiyor olsa da, homebrew yazılımı konsolun çalışmasını doğrulamak için kullanılıyordu. Super Boss Gaiden'ın başarısız olmasıyla ilgili ilk testlere rağmen, Magic Floor ile daha sonraki girişimler, disk sisteminden gelen beklenmedik kesme istekleri (IRQ'lar) nedeniyle bazı sorunlar olsa da çalıştı.

Kaynak: neowin.net


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık