OFPOF

Yaz Geldi: Bahçe ve Balkonunuzda Yetiştirebileceğiniz Meyve ve Sebzeler

-
528
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yaz Geldi: Bahçe ve Balkonunuzda Yetiştirebileceğiniz Meyve ve Sebzeler
0 izlenme
Ofpofer
-

Yaz ayında balkonunuza ya da bahçenize çıktığınızda görünüşleriyle güzel tatlarıyla lezzetli bir ortam yaratmak artık çok kolay.

Yaz geldi balkon ve bahçenize masa atmaya başladığımız bu aylarda biraz süsleme biraz toprak ve tohumla arkadaşlarınız arasında her zaman ziyaret edilmek istenen bir yer haline getirmek istemez misiniz ? 

Balkonunuz ve bahçeniz için küçük saksılar ve kullanışlı borularla harikalar yaratabilirsiniz. Hem stresten uzak hemde kendi yetiştirdiklerinizden keyif alarak bir yaz geçirmeniz için güzel bir yol.

1. Domates

Domates

Balkonda yetiştirilebilecek en kolay sebzelerden bir tanesi domatestir. Son zamanların zam şampiyonunu balkonda görmek sizcede güzel olmaz mıydı?

2. Salatalık

Salatalık

Salatalık balkonlarda yetiştirilebilecek en kolay ikinci bitkidir. Hem sarmaşık tarzında bir bitki olduğundan gölgesinden de faydalanılabilir. Düşünsenize sıcak bir yaz gününde gölgesinde otururken dalından bir salatalık koparıp çatur çutur yediğinizi.

3. Biber

Biber

Hem yazın menemene hem kışın kurutup pul bibere hızını alamayanlar içinse turşuya koymalık yetiştirilebilir.

4. Yeşil Soğan

Yeşil Soğan

Kimileri için soğan meyve mi yoksa sebzemi tartışıla dursun bahçenizde yapabileceğiniz kolay bir bitki türü.

5. Marul

Marul

Düşünsenize balkona çıkıp sadece bir kaç dakika da kendinize bir salata yapabilirsiniz.

6. Çilek

Çilek

Balkonda kuşlardan korunduğu sürece enfes olur.

7. Patlıcan

Patlıcan

Domatesle aynı aileden olan patlıcanıda balkonda yetiştirebilirsiniz. Özellikle çiçek açtığı zaman çok güzel bir görünüşü oluyor. Bu arada alışılmış patlıcan fidesi yetiştirmek yerine beyaz yada minyatür patlıcan yetiştirebilirsiniz çok hoş görüntüleri vardır.

8. Patates

Patates

Domates ailesinden bir üyemizde patates; eğer patates seviyorsanız kesinlikle bir adet de olsa bulundurun deriz bütün bir yaz baktıktan sonra size kendisini en son sunacak olan patatestir, belkide en vefalı sebzedir. Eğer iyi korursanız sizi bütün bir kış bekler sizde her baktığınızda o yaz günleri ona nasıl baktığınızı hatırlarsınız.

Tabikide bir bahçe yapmak herşeyden önce sabır ister. Bakımınıda unutmayalım zamanında sulanmalı toprağıda belli zamanlarda havalandırılmalı. Ne kadar iyi bakarsanız o kadar güzel bir bahçeniz olur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.