OFPOF

Sirke Kullanımının Daha Önce Hiç Duymadığınız 7 Yararlı Yolu

-
3.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sirke Kullanımının Daha Önce Hiç Duymadığınız 7 Yararlı Yolu
0 izlenme
Ofpofer
-

Marketlerden vaat ettikleri temizliği sunmayan temizlik ürünleri almayı bırakın ve sirkenin temizlik konusundaki yararlarını öğrenin.

1. Ev eşyalarındaki kireçlenmeyi gidermek

Ev eşyalarındaki kireçlenmeyi gidermek

Kolayca çamaşır makinesindeki veya bulaşık makinesindeki kireçleri çözebilir ve sadece birkaç elma sirkesi ile yıkayabilirsiniz. Boş bir makineyi standart mod ile çalıştırın. 3-4 dakika sonra, 2 bardak elma sirkesi ekleyin.

2. Taze çiçeklerin ömrünü uzatmak

Taze çiçeklerin ömrünü uzatmak

2 çorba kaşığı elma sirkesi, 3 çorba kaşığı şeker ve 1 litre ılık su karıştırın ve çiçekleri içine koyun. Bu uygulama, çiçeklerinizi birkaç gün daha taze tutmanıza yardımcı olacaktır.

3. Kuru lekeleri temizlemek

Kuru lekeleri temizlemek

1 çorba kaşığı bulaşık sabunu, 1 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 bardak ılık suyu karıştırın. Bu karışım, şarap ve kahvelerin eski kurumuş lekelerini çıkarmanıza yardımcı olur. Bu karışımı ayrıca özel bir deterjanlı bulaşık makinesinde de kullanabilirsiniz.

4. Küfe karşı etkili yöntem

Küfe karşı etkili yöntem

Saf sirke, küften kurtulmanıza yardımcı olabilir. Sıvıyı etkilenen noktalara püskürtün ve yüzeyi sert bir süngerle ovun. Sirke buharlaşsın. Bu, klorlu çamaşır suyu kullanmaktan daha güvenli ve daha etkilidir.

5. Muslukları ve duşu temizlemek

Muslukları ve duşu temizlemek

Duşunuzu, su ve sirke karışımı ile 1: 1 oranında temizleyebilirsiniz. Duş başlığını karışımla birlikte bir tavaya koyun ve 5-7 dakika kaynatın. Sıvının soğumasını bekleyin. Musluklarınızı da saf elma sirkesi ve süngerle temizleyebilirsiniz.

6. Fırını temiz tutmak

Fırını temiz tutmak

Fırını temizlemek için bir su ve sirke çözeltisi kullanılabilir. Bu pişirme esnasında yağın fırın yüzeyinde kalmasını önleyecektir. Aynı uygulama mikrodalga için de yapılabilir.

7. Selülitten kurtulmak

Selülitten kurtulmak

3 kısım elma sirkesi ile 1 kısım E vitamini yağını karıştırın ve karışımı cildinize günde iki kez masaj yapın. Bu selülitten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.