OFPOF

Bazen Herkesin Kabusu Olabilen Kepekten Kurtulmanın En İyi ve En Doğal 7 Yolu

-
225
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bazen Herkesin Kabusu Olabilen Kepekten Kurtulmanın En İyi ve En Doğal 7 Yolu
0 izlenme
Ofpofer
-

Kepek sorunu için kozmetik ürünler kullanmak bir çözüm sunar. Bununla beraber, çok daha az maliyetle doğal çözümler bulmak da mümkün.

Kepek sorunu, çok yaygın olarak görülen bir sorundur. Bazı insanlarda sürekli olurken bazılarında ara sıra olmaktadır. İşte kepeğe karşı etkili 7 formül!

1. Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı

200 ml'lik bir şişe şampuana 8-10 damla çay ağacı yağı eklenir. Saçlarınızı normalde yaptığınız şekilde yıkayın, sonra iyice durulayın.

2. Elma sirkesi

Elma sirkesi

Eşit oranda su ile elma sirkesini karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra, ıslakken karışımı uygulayın. Kafa derisine masaj yapılmalı ve durulamadan önce 15 dakika bekletilmelidir.

3. Hindistancevizi yağı

Hindistancevizi yağı

Bir kasede hindistancevizi yağını ısıtın. Yağı kafa derisine ve saçınıza 5 dakika sürün. Bir gecede bırakın. Sabah, her zamanki şampuanla yıkayın.

4. Ham bal

Ham bal

Saçınızı ıslatın. Suyla seyretltilmiş balı saçınıza uygulayın. saç diplerine 3-5 dakika sürün. Birkaç saat boyunca kafa derisine nufüs etmesi için bekledikten sonra, su ile durulayın.

5. Karbonat

Karbonat

Normal şampuana kabartma tozu ilave edin. Bu şekilde veya kabartma tozu ile elma sirkesini birlikte kullanın. saç derisine uygulayıp, 2-3 dakika sonra soğuk suyla durulayın.

6. Neem yaprağı özleri

Neem yaprağı özleri

Birkaç neem yaprağını 2-3 dakika suda kaynatın. Saçlarınızı  yıkarken, kafa derilerinize yavaşça masaj yapın. Saçlı deriyi tahriş edeceğinden, kafa derisine konsantre neem özü kullanmayın.

7. Limon

Limon

saç derisine limon suyu sürün. 35-40 dakika sonra suyla durulayın. Limon-bal, limon suyu kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.