OFPOF

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

-
4.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Astral seyahat nedir? Astral seyahat yapmadan önce yapılması gerekenler nelerdir? Astral seyahat teknikleri nelerdir?

Astral seyahat, teozofi ve okültizmde kullanılmakta olan bir terimdir. Kişi uyku gibi hallerin içindeyken parapsikolojiye inanan kişiler tarafından astral beden ya da esîrî beden ya da süptil maddelerden oluştuğu ifade edilen “bedeniyle” fiziksel bedeninin dışında, yine aynı kişiler tarafından iddia edildiği üzere bilinci yerinde bir şekilde mekânlar arasında hareket etmek üzere yapılan yolculuğa ve bu beden ile geçirildiği söylenen deneyime verilen addır.

Astral seyahat hakkında doğruluğu konusunda net bir kanıya varılamayan birçok şey söylenmektedir. Örneğin, astral yolculuğun uyanık bir şekilde LSD gibi saykodelik maddelerin etkisi altındayken yapılabileceği hakkında söylentiler de bulunmaktadır.

İsteyerek yapılabileceği ve deneyim sırasında bilinçli olma hali sebebiyle diğer beden dışı deneyimlere göre daha özel bir yere sahiptir.

Bu konu ile ilgili olarak en fazla araştırma yapan kişi Robert Monroe’dir. Monroe, “Journeys Out of Body” adı verdiği kitabında bu bilgileri bir araya getirmiştir. amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü adı verilen bir kurum bu konu ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Astral seyahat yapan kişiler örneğin ameliyat sırasında tıbbi açıdan herhangi bir bilince sahip olmadığı bir anda bedeninden ayrılarak kendisi üzerinde yapılan operasyonu izleyebildiği fizik ötesi bir var oluştan bahseder. Fakat bu tür söylentilerin herhangi bir bilimsel dayanağı olmadığı gibi ispatlanması oldukça kolay olan bu konu ile ilgili olarak herhangi bir kanıtın varlığından da söz edilememektedir.

Popüler kültürün bir sonucu olarak birçok kişi tarafından merak edilen bu konu hakkında zaman zaman “Astral seyahat Nasıl Yapılır?”, “Astral yolculuk nasıl yapılır?” “Astral seyahate nasıl çıkılır?” gibi soruların sorulduğunu duymaktayız. Şimdi sizlere astral seyahat nasıl yapılır kısaca bahsettikten sonra birkaç metot hakkında bilgi vereceğiz.

Astral Seyahat Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Astral seyahat yapabilmek için birçok farklı yöntem uygulanmakta olup herkes beden dışı deneyim yaşayabilmek için farklı bir yöntem geliştirmiştir. Farklı yol ve yöntemlerin olması her bireyin kendisi için uygun olan metodu bulabilmesi açısından doğru olarak görülmektedir. Ayrıca astral seyahat müziklerinin de yardımcı olacağı söylenmektedir.

Şimdi sizlere astral seyahat denemelerine başlamadan önce yapmanız gereken şeylerden bahsedelim.

Vücudunuzu rahatsız eden ve yüzük, kolye ve saat gibi hissedebildiğiniz tüm aksesuarları çıkartın.
Göz kapaklarına doğrudan ışık gelmeyecek bir şekilde odanızı karartın.
Kuzey – Güney aksisine göre başınız kuzeye bakacak şekilde sırt üstü bir şekilde uzanın.
Tüm kıyafetlerinizi çıkartın ve vücut ısınızı normal seviyede tutacak bir şekilde ayarlamalar yapın.
Rahatlama durumuna geçin.
Nerede veya ne zaman olursa olsun rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer ve zamanda bu işe koyulun.
Dudaklarınız yarım açık bir şekilde nefes alıp verin.

Astral Seyahat Teknikleri

1. Astral Seyahat Tekniği

1. Astral Seyahat Tekniği

Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu bir nokta olarak düşünmeli ve zihinsel gücünüzü kullanarak bedeninizin bir metre kadar havada olduğuna odaklayın. Ardından astral bedeninizin alın kısmının, vücudunuzun ayak kısmına doğru gittiğini tahayyül edin.
Ayaklarınız sabit olmak koşulu ile yüzünüzü 90 derece dik olarak ileri ve yukarı doğru kalktığını, ayaklarınızın üzerinde doğrulduğunuzu düşünün. Eğer birden hafifleyerek kuş gibi uçabildiğinizi hissederseniz, astral yolculuğa çıkmış olursunuz.

2. Astral Seyahat Tekniği

2. Astral Seyahat Tekniği

Bu metoda ip metodu da denmektedir. Astral seyahat denildiği zaman önde gelen tekniklerden biridir. Hazırlık safhasını geçtikten sonra tavandan bedeninize doğru bir ipin sallandığını düşünmeli ve o ipe tutunup kendinizi yukarı doğru çektiğinizi hayal etmelisiniz. Bu esnada vücudunuzu hareket ettirmemelisiniz. Yavaş bir şekilde yukarıya doğru çekildiğinizi hissettiğiniz anda özellikle bacak, kol ve el bölgelerinde karıncalanmalar hissedebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken şey sükuneti korumak ve heyecanlanmadan kendinizi olayların akışına bırakmak olacaktır.

3. Astral Seyahat Tekniği

3. Astral Seyahat Tekniği

Hayal Telkin Modu adı verilen bu yolu kullanmadan önce odanızı dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Ardından hazırlık safhasını geçip bedeninizden birkaç metre yukarıya doğru süzüldüğünüzü ve odaya doğru baktığınızı hayal etmelisiniz. Bu noktada yapmanız gereken şey hiçbir detayı atlamadan odayı bütünüyle görmeye çalışmak olacaktır. Bu tekniğe devam ettiğiniz takdirde bedeninizden ayrılmayı başarabileceğiniz söylenmektedir.

4. Astral Seyahat Tekniği

4. Astral Seyahat Tekniği

Rüya metodunu kullanarak astral yolculuğa çıktığını söyleyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bu tekniği kullanırken rüya görmeniz ve rüyada olduğunu fark etmeniz gerekmektedir. Ardından da bilincinizi geri kazanmak için çabalamalısınız. Bunu başarmak isteyen kişilerin günlük hayatta yaşamış olayları baz alarak, içinde bulunduğu durum konusunda sorgulayıcı davranması gerekiyor. Böylece mantıklı sorular sordukça rüyada olmadığınız fark edersiniz. Beyninizin rüya ile gerçek yaşam arasında herhangi bir bağlantı görmediği takdirde rüyada olduğunuzu anlarsınız. Böylece kendinizi ya astral seyahat yaparken ya da odanızda bulursunuz.
Astral seyahat sırasında kendi kendinize telkinler vermeniz gerekir. Örneğin yatmadan önce tuz yedikten sonra yakınınıza bir bardak su koyup, her gece bu işlemleri tekrar etmeniz ve kendinize rüyamda susadığım takdirde bu sudan içeceğim şeklinde telkinler verin. Bu bardaktan su içtiğiniz zaman bilincinizi geri kazanacağınıza kendinizi ikna edin. Bu teknik herkes tarafından kullanılabileceği için bu yolu kullanan birçok kişinin astral seyahat konusunda başarılı olduğu dile getirilmiştir.

Kaynak: korkubilimi.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.