OFPOF

Altın Değerinde 8 Etkili Adım ile: Nasıl Özgüven Kazanılır?

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Altın Değerinde 8 Etkili Adım ile: Nasıl Özgüven Kazanılır?
0 izlenme
Ofpofer
-

Önce siz kendinize inanın sonra insanlar size inanacaktır. İşte özgüveni artırmaya yardımcı olmak için çok yararlı bulunan 8 basit yol...

Özgüven, kişinin kendi değeri hakkındaki subjektif değerlendirmesi; kişinin kendi özelliklerinin ne ölçüde olumlu ya da olumsuz olduğu hakkındaki yorumu olarak tanımlanır fakat gündelik yaşamımızda bu tanımı çok da kullanmayız genelde yaşayarak farkına varır ve özgüveni kendimize katarız. İşte özgüveninizi arttıracak hayata ve kendinize bakış açınızı değiştirecek 8 ipucu!

1. Stilinize uyacak şekilde giyinin

Stilinize uyacak şekilde giyinin

Giyinmek her ne kadar bize sadece dış görünüş olarak gözükse de bundan daha fazlası olarak nasıl hissettiğimizi de gösterir. İyi görünmediğimizi düşündüğümüzde kendimize daha az güveniriz. Bu, diğer insanlara karşı hareketlerimizi ve nasıl etkileşim kurduğumuzu değiştiriyor. Aslında üzerinize giyebileceğiniz en güzel kıyafetin kendinize olan güveniniz olduğunu söylerler.

2. Yürüyüş hızınızı arttırın

Yürüyüş hızınızı arttırın

Yürüyüş hızının özgüven ile olan bağlantısı ne derseniz işte size cevap! Hızlı yürüyen insanlar kendinden daha emin görünürler. Çünkü gitmeleri gereken yerler, görmeleri gereken insanlar var. Belki şu ana kadar farketmediniz fakat baktığınız zaman hızlı yürüyen insanların hayatları hızlı ve ilginç bir tempoda devam etmekte.

3. Güzel poz...

Güzel poz...

Çökük omuzlar, kendine olan güven eksikliğinin bir işaretidir. Daha dik ve biraz daha yukarı bakarak yürümek veya durmak sizi daha güçlü ve özgüvenli gösterir. 

4. Minnet duygunuzu geliştirin

Minnet duygunuzu geliştirin

İlişkileriniz, başarılarınız ve size sevinç yaratan şeyler için minnettar olduğunuz her şeyin zihni bir listesini yapın. Sizin için ne kadar çok şeyin gerçekleştiğine şaşıracaksınız - bu da özgüveninizi artıracaktır; bu gezegende yaklaşık 1 milyar insanın elektriksiz, su eksikliği ve temel barınak olmaması nedeniyle zorluklar yaşadığını unutmayın ve hiçbir şeyi hafife almayın.

5. Diğer insanlara iltifat edin

Diğer insanlara iltifat edin

Başkalarına iltifat etme alışkanlığı kazandığımızda hem kendimizde hem de diğer insanlarda en iyiyi ortaya çıkarırız doğal olarak bu da saygıyı ve özgüveni de beraberine getirir. 

6. Topluluk içinde konuşun

Topluluk içinde konuşun

Topluluk içinde konuşmak bir medeni cesaret göstergesidir. Topluluk olarak okulunuzda sınıf, iş yerinizdeki toplantılar, yeni tanıştırıldığınız bir arkadaş grubunda ve şu an da aklınıza gelen zamanında konuşmaya çekindiğiniz tüm yerler adlandırılabilir. Bir topluluğun içerisinde ne kadar çok konuşursanız, o anda hissedeceğiniz korkuyu daha aza indirirsiniz ve zamanla hiç duraksamadan konuşursunuz bu yüzden kırılma noktası ilk adımı atmaktır. 

7. Egzersiz yapmaya gayret gösterin

Egzersiz yapmaya gayret gösterin

İnsanlar istedikleri hayal ettikleri şeklin dışındayken pek de özgüveni yerinde hissetmez ve enerjik olmazlar. Bir egzersize başlamak; bu illa ki spor olmak zorunda değil, beyninize de bir şekil verebilirsiniz yani entellektüel birikiminizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi istediğiniz şekle sokmaya başladığınızda yani nasıl görüneceğimizin ve konuşacağımızın bizim kontrolümüzde olduğunu farkedince kendinize olan güveniniz artıp hayatınızın geri kalanı ivmeli bir şekilde yükselecektir.

8. Başkalarına ve üzerinde çalıştığınız göreve odaklanın

Başkalarına ve üzerinde çalıştığınız göreve odaklanın

İronik olarak, kendimize odaklanırken işe ya da diğer insanlara odaklanmazsak, zayıf yönlerimiz hakkında endişelenmeye başlarız. Bununla birlikte, odak noktamızı dışa doğru çevirdiğimizde verimlilik azalır ve kendimizi daha az güvende hissederiz. Çevrenizdeki aileniz, arkadaşlar ve topluluklarınızla sohbet ortamında veya gerçek hayatta paylaşımda bulunmak burada bulunmanın bir yoludur.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.