OFPOF

7 Basit Teknik İle: Tepeden Tırnağa Doğru ve Etkili Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

-
9.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Basit Teknik İle: Tepeden Tırnağa Doğru ve Etkili Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Siyah noktalar? Yağlı ciltler? Selülitler? Hangisi canınızı sıkıyor? Birazdan göreceğiniz tekniklerden sonra artık hiçbiri canınızı sıkamayacak.

Cilt, pek çok kişinin yakındığı sorundur. Neredeyse cildi kusursuz olan kişi yoktur. Hadi gelin bu uygulaması basit tekniklere birlikte bakalım! 

1. Selülit

Selülit

Aynı miktarda öğütülmüş kahve ve tuzu karıştırıp birkaç damla zeytinyağı ile harmanlayın. Banyo sonrası bölgeye uygulayın. Haftada 1-2 kez yapmanız yeterli. Selülitleriniz yok olacaktır. 

2. Saç dökülmesi

Saç dökülmesi

2 çorba kaşığı öğütülmüş kahveyi 3 kaşık hafif ısıtılmış zeytinyağ ile karıştırın. Saçınıza uygulayıp folyo ile sarıp bekletin. Haftada 1-2 kez yapıldığında dökülme duracaktır. 

3. Göz torbaları

Göz torbaları

1 çay kaşığı öğütülmüş kahve çekirdeği veya toz kahveyi 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı ve bir tutam karabiber ve birkaç damla su ile karıştırın. Göz altınıza uygulayıp ılık su ile yıkayın. 

4. Kuru dudaklar

Kuru dudaklar

1 çay kaşığı kahveyi 1 çay kaşığı bal ile karıştırın ve fırça ile 30 saniye boyunca dudaklarınızı fırçalayın. Islak pamuk ile temizleyin.

5. Siyah noktalar

Siyah noktalar

2 çorba kaşığı kuru kahve ve lor ile bir karışım oluşturun. Banyo sonrası cildinize 2 dakika kadar masaj yapın. 10 dakika öylece bırakıp yıkayın. 

6. Yağlı ciltler

Yağlı ciltler

Taze kahveyi 1 çorba kaşığı yoğurtla karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 1-2 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra serin su ile durulayın.

7. Solgun ciltler

Solgun ciltler

1 çorba kaşığı kahve, 1 çay kaşığı krema, 1 çay kaşığı bal ve 1 çiğ yumurtayı karıştırın. Pürüzsüz bir hamur olana kadar kıvamına getirin ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleyip durulayın. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.