OFPOF

7 Adımda: Başarılı Bir "Ev Dekorasyonu" Nasıl Yapılır?

-
596
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
7 Adımda: Başarılı Bir "Ev Dekorasyonu" Nasıl Yapılır?
0 izlenme
Ofpofer
-

İlginç dekorasyon fikirleri ve beraberinde öneriler verdiğimiz içeriğimiz size kesinlikle yardımcı olacak!

Hayatımızın en önemli yapısı hiç kuşkusuz evimizdir. Evimizde huzuru ve mutluluğu yaşamaya çalışırız. Çalıştığımız zamanlarda “ah bir eve gitsem” şeklinde içimizden geçirdiğimiz anlar huzurlu olduğumuz yere varma hayalinden kaynaklanmaktadır. Peki bu sürekli hayal ettiğimiz yere ulaştığımızda gerçekten güzel bir ev ile mi yaşamımızı sürdürüyoruz? Cevabınız net değilse bu içeriğimiz tam size göre.

Bu yazımızda size ilginç dekorasyon fikirleri vermenin yanında basitçe uygulayabileceğiniz evinizi güzelleştirici çalışmalardan da bahsediyoruz. Zihninizi açık tutun, başlıyoruz.

1. Farklı bir ışıklandırma kullanın.

Farklı bir ışıklandırma kullanın.

Evin atmosferini belirleyecek en önemli etmenlerden biri kesinlikle ışıklandırmadır. Eğer doğru şekilde ışıklandırma kullanırsanız evinizin güzelliği de o derece artacaktır. Bu nedenle özellikle önemsediğiniz odaların ışıklandırmasına özgün birşeyler yapın.

2. Ev eşyalarını planlı alın.

Ev eşyalarını planlı alın.

Ev eşyası satın alma sırasında ev sahipleri genellikle beğendiği ürünleri rastgele alırlar. Fakat doğru bir biçimde yapılması gereken kesinlikle bir bütün olarak düşünmektedir. Evinizin alanlarını bölerek değil tam bir resimmiş gibi düşünmeli, birbirine uyumlu parçaları bir araya getirmelisiniz.

3. Tasarım şekline karar verin.

Tasarım şekline karar verin.

Evinizin dekorasyonunu belirlerken sade bir tasarım mı yoksa hareketli öğeler ile birlikte kullanabileceğiniz farklı bir atmosfer mi, buna sizin ilk etapta karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararı vermeniz ile birlikte eşya seçiminiz ve çalışmalarınız şekillenecektir.

4. Boya badana uygulamalarını inceleyin.

Boya badana uygulamalarını inceleyin.

Evinizin, duvarlarınızın güzel bir şekle dönüşmesi için boya badana çalışmalarını önemsemelisiniz. Renk seçimi, marka seçimi ve uygulama seçimi evinizin güzelliğini etkileyecek en önemli unsurlardan biri olmaktadır. Sedef boya, italyan boya, saten boya gibi uygulamaları bu bağlamda iyi araştırmalısınız.

5. Evinizi iyi tanıyın.

Evinizi iyi tanıyın.

Evinizi iyi tanımak uygulama seçiminizi belirleyecektir. Eğer evinizin yeterince geniş değilse italyan boya yaptırmak, büyük ev eşyaları almak sizin için iyi olmayacaktır. Aynı şekilde yeterince ışık almayan bir eve karanlık denebilecek bir ışıklandırma yaptırmak da iyi sonuçlar vermeyebilir. Bu nedenle ilk yapmanız gereken çalışmalardan biri de evinizi iyi tanımak dezavantajlı yanlarını iyi belirlemek olacaktır.

6. Örnekler inceleyin.

Örnekler inceleyin.

Ev dekorasyonunuza başlamadan önce kesinlikle iyi bir şekilde dizayn edilmiş evleri incelemeniz gerekir. Burada ünlü mimarların eserlerine göz atabilirsiniz. Belki izlediğiniz filmlerdeki ev dekorasyonlarından bile etkilenebilirsiniz. Bunun için Örnek Aile (The Joneses) filmi size göre olabilir.

7. Basit düşünün.

Basit düşünün.

Basit düşünmek ve evimiz için iyi kararlar verebilmek ev güzelleştirici etmenlerin başında gelmektedir. Bu noktada minimal kararlar vererek sade düşünmek bizim şahane evlerde oturmamızı kolaylaştıracaktır.

Evinizi güzelleştirmeniz için öneriler sunduğumuz yazımızda size resimler ile de geniş bir portföy sunmaya çalıştık. Sizlerin daha iyi bir evde yaşamanız için ne şekilde düşünmeniz gerektiğini ne gibi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini elimizden geldiğince aktardık. Siz de kendi evinizi şimdi güzelleştirmeye başlayabilir, hayatınıza bir mutluluk kaynağı daha yaratabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.