OFPOF

Güney Kore'nin Ünlü Grubu Exo'nun Üyeleri Hakkında Bilgiler

-
25.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Güney Kore'nin Ünlü Grubu Exo'nun Üyeleri Hakkında Bilgiler
0 izlenme
Ofpofer
-

Herkesin bilmesi gereken Güney Kore'nin ünlü grubu EXO-K ve EXO-M üyelerinin tanıtımları.

Suho (Kim Jun-myeon)

Suho (Kim Jun-myeon)

EXO-K'nin lideri olan Suho, gerçek adıyla Kim Jun-myeon'un boğazını temizleme gibi alışkınlığı vardır. Ona takılan lakap Omma (Grubun annesi), üyelere hediye veya yemek almayı çok sever. EXO üyeleri arasında en uzun stajerlik yapan üyedir; 7 yıl yapmıştır. Tao ile ilk karşılaştığında çok korkmuştur.

Kris (Wú Yìfán)

Kris (Wú Yìfán)

EXO-M'nin lideri olan Kris tam 4 dil biliyor; bunlar İngilizce, Mandarin ve Canton Çincesi, Korece'dir. Bu 4 dili de kötü yazar ve resim yapmayı çok sever. EXO-M'nin en çok uyuyan ve en tembel üyesidir. EXO'nun "moda kralı"dır. EXO-M üyeleri arasında en modaya düşkün, zeki ve espirili üyedir.

Lay (Zhang Yixing)

Lay (Zhang Yixing)

EXO-M'nin üyesi olan Lay hemofili hastasıdır, bu yüzden diyer üyeler onu koruyup kollar. Çerezleri ve abur cuburları yemeyi çok sever. Lay unutkan biridir ve yanında not defteri taşır, hatta bazı programlarda üyelerin lakaplarını unutmuştur ve bazen kendi lakabını bile unuturmuş. Kris ile dalga geçmeye cesareti olan nadir insanlardandır. Lay ensesine üflendiğinde huylanıp bağırırmış.

Kai (Kim Jong-in)

Kai (Kim Jong-in)

EXO-K'nin üyesi olan Kai baş dansçıdır;, bale, jazz, hip hop, popping ve rocking dansları yapmaktadır. EXO grubunda olmasaydı balet olurmuş. Kai otoriter olmayı seviyor ve dudaklarını ısırma alışkanlığı vardır. EXO-K'de en çok yemek yiyen kişidir. Bir keresinden arkadaşı ile 17 kişilik yemek yemiştir. Kai evde olduğu zaman çok konuşmaz.

Xiumin (Kim Min-seok)

Xiumin (Kim Min-seok)

Xiumin eskrim ve tekvando biliyor. Xiumine göre en zor şey diyet yapmakmış çünkü baozi (Çin mantısı) yemeyi çok seviyormuş. Ancak yine de MAMA promosyonları bittikten Wolf’la geri dönüş yapana kadar tüm fazla kilolarından kurtulup neredeyse en zayıf EXO üyesi oldu. Xiumin her gün duş alır. İnsanların yüzüne dokunmasından hoşlanmazmış.

Chen (Kim Jong-dae)

Chen (Kim Jong-dae)

EXO-M üyesi olan Chen'in güçlü bir sesi vardır. Baekhyun EXO grubuna katılan en son üyedir. Chen’in elmacık kemikleri çok belirgindir ve bu özelliği diğer EXO üyeleri tarafından kıskanılır. Chen kulaklarına dokunulmasından hoşlanmaz. Avengers filmini çok seviyor ve “Thor” olmak istiyor. Bulunduğu ortamda en çok ses çıkaran kişidir. Suho’nun dağınık olduğunu düşünüyor. 

Sehun (Oh Se-hun)

Sehun (Oh Se-hun)

EXO-K'nin üyesidir. Utangaç bir kişiliğe sahip ama onu daha çok tanıdıkça karşısındakine karşı daha canlı davranır. Dilini dışarıya çıkarma alışkanlığı vardır. Sloganı: “Sevdiğimiz şeyleri yapabiliyorken yaşayalım…” Kendine özgü sevinme teknikleri var, “yehet”, “oharat”, “yahat” gibi. Wolf sonrası saçının rengini sürekli değiştirmesinin bir sebebi yok, bazen canı istediği için bazen de kuaförü önerdiği için değiştirdiğini söyledi.

Baekhyun (Byun Baek-hyun)

Baekhyun (Byun Baek-hyun)

EXO-K'nin üyesidir. Okulun müzik grubundaydı ve bir rock festivalinde ödül aldı. Xiumin ondan konuşma dersi almak istiyor.  Çok konuşmadığını düşünür ama çok konuşur. Chen ile amerika'ya gitmek istiyor. Kai'ye göre Baekhyun yetenekli bir dansçı. Hayaletlerden korkar, Perili Eve gittiklerinde 20 kez “çebal” (lütfen) ve 8 kez de “çinça” (gerçekten) demiştir.

Tao (Huang Zitao)

Tao (Huang Zitao)

EXO-M üyesidir. Dövüş yeteneği vardır ve dövüşmeyi sever. Fazlasıyla duygusal ve çekici biri. Tek başına banyo yapmaktan korktuğu için Suho’yu çağırır. Sürekli birilerinden bir şey ısmarlamasını ister. hayat felsefesi: “Siyah halkalarım olmadan asla.” Üyeler arasında selca kralıdır. Ama makyajsız kendine güveni yoktur. Hamam böceklerinden ve hayaletlerden ödü patlar.

Luhan (Lu Han)

Luhan (Lu Han)

EXO-M üyesidir. Luhan normal günlerde bile cildine dikkat eder. Yüz bakımı için dermatoloğa gittiğini itiraf etmiştir. Luhan'ın deniz ürünlerine alerjisi vardır. Temizlik hastalığı vardır (germafobi), bu yüzden hiç kimsenin yatağına oturmasına bile izin vermez. Luhan, Lay'in yaptığı jambon ve kızarmış sosis pilavını çok sever. Luhan lisedeyken biraz popülermiş, futbol oynadığı zaman kızlar onun oyununu seyretmek için toplanırmış ama daha önce hiç aşk mektubu almamış.

D.O. (Do Kyung-soo)

D.O. (Do Kyung-soo)

EXO-K üyesidir. EXO-K'in en temiz üyesi. şarkı mırıldanma alışkanlığı var. Gerçekten ailesine bağlıdır ve hata yaptıktan sonra herkesi bir araya toplayıp düzene sokmakta iyidir. Temizlik ve yemek yaptığından EXO'da kimse ona karşı gelmiyor. Genelde dağınık bulduğu üyelerin odasını temizler. Birini ciddi anlamda dinlemeye odaklanmışsa, gözünü bile kırpmaz. Sloganı “Bir numara ol…”

Chanyeol (Park Chan-yeol)

Chanyeol (Park Chan-yeol)

EXO-K üyesidir. Elleriyle ritimi takip etme alışkanlığı var. Çıkış öncesi Suho ve Kai ile birlikte TVXQ'nun HaHaHa müzik klibinde yer aldı. Romantik birisidir. Sloganı “Kendin olmanın tadını çıkar…” Yanında olduğunuzda ne olursa olsun her şeye gülersiniz. Sehun'un saçlarını kıskanıyor. Üyeleri ısırma alışkanlığı var.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.