OFPOF

Nostaljiye Hazır Olun! 90’lı Yılların Unutulmaz Televizyon Programları

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nostaljiye Hazır Olun! 90’lı Yılların Unutulmaz Televizyon Programları
0 izlenme
Ofpofer
-

Dilerseniz, 90'lı yılların unutulmaz televizyon programları nelerdi hatırlayalım...

Reyting Hamdi

Reyting Hamdi

Reyting Hamdi, 1995-2007 yılları arasında çeşitli kanallarda çeşitli isimlerle yayınlanmış ama en çok bu ismiyle bilinen, Hamdi Alkan'ın başrolünü oynadığı güldürü programıdır. En bilinen tiplemeleri Gazman, Kara Hatca ve Yarmagül'dür.

Turnike

Turnike

Güner Ümit, 1995'te, sunuculuğunu yaptığı Turnike programında, "Mum söndü yapıyorlar" cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, Ümit görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı.

Çarkıfelek

Çarkıfelek

Çarkıfelek, son olarak Mehmet Ali Erbil tarafından sunulan yarışma programı. 1975 yılında hem ABD'de NBC'de, hem de Türkiye'de TRT 1'de başladı. İlk sunucusu Güner Ümit'tir. 1986 yılında TRT 2'ye geçti.

Gerçek Kesit

Gerçek Kesit

Gerçek Kesit, 1992 yılında Flash TV'de yayınlanmaya başlayan bir dizidir. 453 bölüm sürmüştür.

İnce İnce Yasemince

İnce İnce Yasemince

İnce İnce Yasemince, 1995'te oyuncu Yasemin Yalçın'ın kendi yapımcılığında Kanal D'de hazırladığı televizyon dizisidir.

Olacak O Kadar

Olacak O Kadar

Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 21 yıl boyunca çeşitli türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan eleştirel güldürü programıdır. Yönetmenliğini Oğulcan Kırca yapmıştır.

Adam Olacak Çocuk

Adam Olacak Çocuk

Adam Olacak çocuk yılları arasında Barış Manço'nun sunduğu 7'den 77'ye adlı programın içinde yer alan, Manço'nun her hafta yaklaşık 5-6 çocuğu sahneye çıkartıp soru sorması ve şarkı söyletmesi ile programda yer alan bölümdür.

Şahane Pazar

Şahane Pazar

Şahane Pazar yönetmenliğini Gencer İşlek'in yaptığı, türk televizyonların en uzun süre ekranda kalan yarışma programlarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Teksoy Görevde

Teksoy Görevde

Teksoy Görevde, 2 Haziran 1994'ten itibaren Star TV'de çeşitli aralıklarla 12 yıl boyunca yayınlanan ve Sadettin Teksoy tarafından hazırlanan TV programı.

Hugo

Hugo

Hugo, 2011 yılı Birleşik Krallık-amerika-Fransa yapımı 3 boyutlu tarihi macera türündeki Martin Scorsese filmidir.

Parliament Cinema Club

Parliament Cinema Club

Parliament sinema Kulübü, 1990'larda Star 1 kanalında, sinema filmlerinin her Pazar gecesi televizyonda ilk kez gösterildiği sinema kuşağıdır. Jeneriğindeki Karla Bonoff tarafından yazılan ve Linda Ronstadt tarafından seslendirilen All My Life parçası ve "Parliament Sinema Kulübü, Pazar Gecesi Sineması'nı sunar." anonsuyla hafızalarda yer edinmiştir.

Televole

Televole

Televole, 1994-2005 yılları arası Melih Gümüşbıçak tarafından sunulan, önceleri futbol-magazin sonraları magazin programı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.