OFPOF

Mutsuzluktan ve Depresyondan Çıkmanın 7 Yolu

-
4.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutsuzluktan ve Depresyondan Çıkmanın 7 Yolu
12.058 izlenme
Ofpofer
-

Bazen hayatta herşey istediğimiz gibi gitmez ve kendimizi rüzgara karşı savrulan biri gibi hissederiz. İşte bu durumdan kurtulmanın 7 yolu.

Çoğu zaman yirmili yaşlarda hayat kaygısı ve mücadelesi gibi konular yüzünden insanlar kendilerini mutsuz ve bunalmış hisseder. Sanki insanlar kendisini görmezlikten geliyor gibi düşünür. O eski mutlu günlerine tekrar dönemeyeceğini düşünmesinden dolayı kişiler depresyona bile girebilir. İşte bu ruh halinden kurtulmanızı sağlayacak 7 adım. 

Bu adımlara geçmeden önce şunu belirtmeliyiz ki; kaybolmadınız, sadece bir geçiş döneminin içerisindesiniz. Bu kötü duyguları kafanızdan yok edin ve hayatın tadını çıkarın!

1. Eve gidip ailenizin size yardım etmesine izin verin

Eve gidip ailenizin size yardım etmesine izin verin

Ailenizin yanında yaşamak istememek, onlardan uzak kalmak sizi daha çok kötü etkileyecektir. anne ve babanızın sizinle özel olarak ilgilenip sizi bu durumdan çıkarmak için çalışmalarına izin verin.

2. Sağlığınıza yatırım yapın

Sağlığınıza yatırım yapın
Çoğumuz fiziksel sağlığımızın, duygusal sağlımızla bağlantılı olduğunu unutuyor. Duygusal anlamda kötü olduğunuz zamanlarda fiziksel sağlığınızı kaybetme alışkanlığı edinirsiniz. Bunu önlemek için sürekli fiziksel sağlığınızı iyileştirecek şeyler yapın.
Dengeli beslenin, spor yapın, sabahları yürüyüş düzenleyin. Emin olun duygusal anlamda da düzelme yaşarsınız.

3. Uzun vadeli hedefler belirleyin

Uzun vadeli hedefler belirleyin
Her olaya gün gün bakarsanız büyük resmi göremezsiniz. Bu yüzden geleceği düşünün, kendinize bir yol belirleyin. Bunun için bir zaman ayırın ve önümüzdeki 5 yıl için kendinize bir hedef koyun. 
Aklınızda bir hedefiniz varsa, onu gerçekleştirmek için çaba gösterirsiniz. Bu sayede şu an yaşadığınız mutsuz olayları unutabilirsiniz.

4. Eski arkadaşlarınızla tekrar görüşün

Eski arkadaşlarınızla tekrar görüşün
eski mutlu anılarınızı yine eski dostlarınıza anlatmaktan daha güzel birşey var mıdır? O anları bilen birisi ile sohbet etmek, vakit geçirmek sizi tekrar o günlere götürecektir. 
Bir telefon görüşmesi veya bir kahve randevusu da olsa eski arkadaşınızla tekrar görüşün. Sizi daha iyi hissettirecek insanlar ile çevrenizi oluşturun.

5. Sosyal medya hesabınızı detoks edin

Sosyal medya hesabınızı detoks edin
Günümüzde sadece bebek ve düğün fotoğraflarını paylaşmaya yarayan sosyal medya, çoğu zaman insanların mutsuzluk kaynağıdır. Başka insanların hayatlarına bakıp kendi dünyanızı mutsuz hale getirmeyin.
Sosyal medyayı sadece yakın arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz bir mecra olarak görün. Emin ol daha iyi hissedeceksin.

6. Gönüllü olun

Gönüllü olun
Annelerimiz başkalarına yardım etmenin insanlara mutluluk getireceğini söylerler ve bu konuda çok haklılar. Hayatınızın yanıtlanmamış soruları ile uğraşmak yerine dışardaki dünyaya bakın ve onlara zaman ayırın.
Sokak köpeklerini barınaklara götürün, komşunuza bir tabak çorba verin. İnandığınız değerler ile farkındalığı arttırın. Sorunlarınızı bu şekilde kolayca çözebilir ve hatta unutabilirsiniz.

7. Olumsuz her ne varsa ortadan kaldırın

Olumsuz her ne varsa ortadan kaldırın
Sizi kendinizden uzaklaştıran faktörlere hiçbir şekilde ihtiyacınız yoktur. Bazen bu "faktörler" iş arkadaşlarınız, dostlarınız olarak gördüğünüz insanlardır. Hayatınız muhteşem gidiyor olsa da etrafınızda sizin kötülüğünüzü isteyen arkadaşlar olduğu sürece sorunlarınız yine ortaya çıkar ve yeniden kaygılarınız başlar. Tekrar başa dönersiniz. 
Bu yüzden hayatınızdan tüm olumsuz şeyleri çıkarın hatta olumsuz kelimesini bir daha kullanmayın. Sizi mutlu edecek insanlarla vakit geçirin. 
İyi şanslar!
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.