OFPOF

Kozmetik Ürün Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Şey

-
588
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kozmetik Ürün Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Şey
0 izlenme
Ofpofer
-

Kozmetik ürünleri, kadınların hayatında önemli bir rol alıyor. Onları kullanırken çok dikkatli olmalıyız.

Peki hangi kozmetik ürünlerini kullanmalıyız? Hangilerini kullanmamalıyız? Cildimize hangileri uygun, hangileri değil? İşte ipuçları;

1. Ürün İçeriğini İnceleyin

Ürün İçeriğini İnceleyin

Ürünün arkasını okuyarak, içeriği inceleyin. Fazla kimsayal ürünlere karşı dikkatli olun. Cildinizi tahriş edebilir ve hastalıklara yol açabilir. Özellikle Sodyum lauryl sulfate, sodyum laureter sülfat, propilen glikol, dietanolamin, kokamid DEA, lauramid DEA, flor, alfa hidroksi asit, alüminyum, bütan, dioksin, flüorokarbonlar, formaldehit, gliserin, kaolin, lanolin, mineral yağ, petrolatum, propan, talk, klorlu bileşikler ve PEG'in çok fazla olduğu kimyasal ürünleri almaktan kaçının.

2. Ürünü Test Edin

Ürünü Test Edin

İçinde çok fazla sayıda katkı maddesi ve hammadde bulunan kozmetikler genelde güvenilirdirler. Ancak ürüne bağlı olarak ciltte istenmeyen yan etkiler yapabilir. Dolayısıyla alacağınız ürünü önce deneyin ve 72 saat sonucunda bir yan etkisini görmüyorsanız, gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. 

3. Cilt Tipinize Uygun Ürün Seçin

Cilt Tipinize Uygun Ürün Seçin

Öncelikle bir dermatoloğa cilt analizinizi yaptırıp, kozmetik ürünlerinizi cilt tipinize göre almanız gerekmektedir. Örneğin kuru cilde sahip olanlar nemlendirici ve alkol içermeyen ürünleri kullanmalıdır. Yağlı cilde sahip olanlar genellikle su bazlı ve cildi kurutucu ürünleri tercih etmelidir. Karma cilde sahip olanlar ise soyulan ürünleri kullanmamalıdır.

4. Açıkta Satılan Ürünlerden Uzak Durun

Açıkta Satılan Ürünlerden Uzak Durun

Güzelliğinize ve sağlığınıza değer veriyorsanız, ne koşullarda yapıldığı belli olmayan, açıkta satılan kozmetik ürünlerini kesinlikle satın almayın. Genelde fiyatı ne kadar fazla ise, ürün o kadar kalitelidir. unun yanısıra, ağzı kapalı ve iyi ambalajlanmış ürünleri tercih edin.

5. Enfeksiyon Varken Sürmeyin

Enfeksiyon Varken Sürmeyin

Enfeksiyonunuz varsa, o bölgeye kozmetikler uygulanmamalı. Aksi takdirde tahriş ve yaralara yol açabilir.

6. Son Kullanma Tarihine Bakın

Son Kullanma Tarihine Bakın

Renk, koku ve kıvam değişikliği olan ürünler alınmamalı ve son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Ürün alırken öncelikle son kullanma tarihine bakınız.

7. Antioksidan ve Kolajen İçermeli

Antioksidan ve Kolajen İçermeli

Kolajen cildin esnek, canlı ve genç görünmesini sağlayan bir proteindir. Antioksidan ise yaşlanma karşıtıdır. En çok bilinen antioksidanlar A,C ve B vitaminleridir. Ürünün bunlardan birini içeriyor olması gerekir. Ürün hakkında bilgi almayı ve bilgilerini incelemeyi unutmayın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.