OFPOF

Kadınlar Hakkında Kadınların Bile Bilmediği 8 İnanılmaz Gerçek

-
1.1b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kadınlar Hakkında Kadınların Bile Bilmediği 8 İnanılmaz Gerçek
0 izlenme
-

Kadınlar erkeklere göre bazı konularda daha hassas ve duyarlı olduğu noktalar vardır. Bunlardan bazılarına bakalım!

1. Kadınların duyma yetileri uyurken de devam eder

Kadınların duyma yetileri uyurken de devam eder

Kadınlar uyurken ses duyma konusunda daha hassastır. Çünkü sürekli bebek ağlamalarına karşı tetikte beklemektedirler. Erkekler de bu bebek ağlamalarını duysa da kadınlar kadar hassas oldukları söylenemez.

2. Kadınlar erkeklerden daha rasyoneldir

Kadınlar erkeklerden daha rasyoneldir

Kadınların daha duygusal olup erkeklerin daha mantıksal olduğu düşünülse de gerçek bu durumun tam tersidir. Yapılan birçok kavramsal ve zeka testine göre kadınların beyin zarları erkeklere göre daha kalındır. Bu arada erkeklerin beyin hacimleri daha fazladır. Bu durum kadınların karar vermelerinde ve duymalarında büyük rol oynamakta.

3. Kadınların boyunları daha hareketli ve esnektir

Kadınların boyunları daha hareketli ve esnektir

Yapılan bir deneyde, bir erkek ya da kadına seslenildiğinde erkeklerin kendisine seslenen birini duyması sonucunda vücutlarının tamamını o kişiye çevirdiği lakin kadınların ise sadece boyunlarını çevirdiği ortaya çıkmış. Bunun sebebi ise kaslarda saklı. Kadınların boyun bölgelerindeki kasları daha esnek lakin kadınlar, erkeklere göre daha sık boyun ağrısı çekmektedir.

4. Selülit kötü bir şey değildir

Selülit kötü bir şey değildir

Selülit yetişkin bir kadın olmanın işaretidir. İstatistiklere göre 40 kadından 1 tanesinin kalça bölgesinde böyle bir toplanma bulunmamaktadır. Selülit fazla kiloyla da alakalı değildir. Bu durum özellikle östrojen hormonunun üretiminde önemli bir rol oynar.

5. Kadınlar, erkeklerden daha hızlı sarhoş olur

Kadınlar, erkeklerden daha hızlı sarhoş olur

Kadınlar hormonlarında erkeklerden daha az su bulundururlar. Bunun anlamı kadınların erkeklere oranla daha hızlı sarhoş olmalarıdır. Çünkü vücutları alkolü kan dolaşımına karışmadan sindiremez. Kadınlar erkeklerden daha az terler. Bu durum iyi bir şey olabilir ama kadınların, erkeklere göre sıcak tahammülleri de daha azdır.

6. Kadınlar, diğer insanlarla daha güçlü ilişkiler kurabilir

Kadınlar, diğer insanlarla daha güçlü ilişkiler kurabilir

Bunun nedeni kadınlardaki yüksek oksitoksin seviyesidir. Bu hormon onları sıkı arkadaşlık kurmalarına teşvik eder, ilişkileri sağlamlaştırır ve stresi azaltır.

7. Kadın vücudu 20'li yaşlarda da değişmeye devam eder

Kadın vücudu 20'li yaşlarda da değişmeye devam eder

Eğer çılgın ve sağlıksız gençlik yıllarınız olduysa korkmayın, hayat tarzınızı değiştirmek için halen daha zamanınız var. kadın vücudu değişmeye ve kendini yenilemeye devam eder. Muz ve badem çok fazla kalsiyum içerdiğinden onları yemeniz kaslarınızı güçlendirmenizde faydalı olacaktır.

8. Kadınlar daha dayanaklı ve pratiklerdir

Kadınlar daha dayanaklı ve pratiklerdir

Beyin bir şebekedir. İçerisinde birçok ağ ve bağlantı vardır. Araştırmalara göre kadınların beyinlerindeki ağlar erkeklere göre daha fazladır. Böylelikle kadınlar, gün içerisinde erkeklere nazaran daha fazla işin üstesinden gelebiliyor ve işlerini daha pratik halledebiliyorlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.