OFPOF

Hayatlarında Çektikleri Zorlukları Azim Olarak Kullanıp Çok İyi Yerlere Gelen 7 Hırslı İsim

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hayatlarında Çektikleri Zorlukları Azim Olarak Kullanıp Çok İyi Yerlere Gelen 7 Hırslı İsim
0 izlenme
Ofpofer
-

Zorluklar hayatın kendisinde vardır ancak bu ünlüler en kötülerini görmüş olabilirler...

Ayağa kalkmak terimi bu isimler için tam oluyor çünkü hırsları sayesinde çok iyi yerlere geldiler...

1. Bobby Dixon

Bobby Dixon

Dixon, 10 Nisan 1983 Chicago doğumlu... hayat onu daha başında zorluklara alıştırıyor, annesi Lawanda onu; sancıları artınca hastaneye bile yetişemeden babasının yardımıyla merdiven altında dünyaya getiriyor. Bobby 13 yaşındayken kardeşi Brian, sırtından vurularak ölüyor. Hayatında bir çok zorluk yaşayan Dixon, şu anda dünyanın tanınan en ünlü basketbolcularından.

2. Müslüm Gürses

Müslüm Gürses

Abisi vurularak öldürülmüştür. 25 yaşında kaza geçirir ve öldü zannedilip morga kaldırılır. Annesi babasını öldürmüştür. Buna rağmen müzik kariyerini bırakmayarak birçoğumuzun gönlünü fethetmiştir.

3. Fyodor Dostoyevski

Fyodor Dostoyevski

Hasta bir anne ve sarhoş bir babanın çocuğu olan Dostoyevski 11 Kasım 1821 yılında dünyaya geldi. 1849 yılında devlet aleyhindeki bir komploya karıştığı iddiası ile tutuklanarak hapse atıldı. 10 yıl hapiste yattıktan sonra tam kurşuna dizilmek üzereydi ki, son anda affedildi.

4. Eminem

Eminem

Amerikalı rap sanatçısı, annesi, babası ve bir kardeşiyle karavanda yaşamaktaydı. Babası alkolik ve annesine şiddet uyguluyordu. 1980lerin zenci mahallelerinde düzenlenen freestyle (Aklına ilk gelen sözü şarkı yapmak) yarışmalarında siyahilerle karşılaşıp birinci olmuş, birkaç underground (Yeraltı) albüm yaptıktan sonra yasal albümlerini piyasaya sürüp ünlü bir sanatçı olmuştur.

5. Franz Kafka

Franz Kafka

Yahudi bir ailenin çocuğu olarak 1883 yılında Prag’da dünyaya gelen Kafka, ailesinin altı çocuğundan ilkidir. Yahudi olduğu için Almanlar tarafından, Almanca konuştuğu için de Çekler tarafından sevilmedi. 1917 yılının Ağustos ayında Kafka’nın ağzından kan geldi ve akciğer kanseri teşhisi konuldu. 1918 yılının sonbaharındaysa İspanyol gribine yakalandı ve haftalarca acı çekti.

6. Nikola Tesla

Nikola Tesla

Nikola Tesla 10 Temmuz 1856 tarihinde bugünkü Sırbistan’ın Similjan kasabasında doğdu. Tesla’nın babası bir papazdı. Oğlunun da kendi gibi papaz olmasını istiyordu. Annesi okuma yazma bilmeyen ancak çevresinde pratik ev aletleri mucidi olarak tanınan bir kadındı. Ağabeyini henüz çocukken kaybettiği için Tesla'da birçok takıntı oluşmuş ve şizofreniye yakın belirtiler göstermiştir.

7. Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven

Beethoven 1770 yılında Almanya’nın Bon şehrinde doğdu. 1787 yılında Mozart’la çalışmak için Viyana’ya gitti. Kısa bir süre sonra annesinin rahatsızlığı sebebiyle tekrar Bonn’a döndü. Annesinin ölümünden sonra Viyana’ya tekrar gelen müzisyen, Mozart’ın da öldüğünü öğrendi. Küçüklüğünden beri sağlık problemleri çeken sanatçı, 1801’de duyma problemleri yaşadı. 6 yıl sonra da tamamen sağır oldu. O günden sonra bestelerini sağır bir şekilde yazan sanatçı, yazdığı besteleri bir daha dinleyemedi. 1927’de 56 yaşında siroz hastalığından hayatını kaybetti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.