OFPOF

Gözümüzün Önünde Değeri Giderek Artan "Bitcoin" Hakkında Muhtemelen İlk Kez Duyacağınız 7 Detay

-
1.4b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gözümüzün Önünde Değeri Giderek Artan "Bitcoin" Hakkında Muhtemelen İlk Kez Duyacağınız 7 Detay
0 izlenme
Ofpofer
-

Sessizce büyüyüp gelişen, gözümüzün önünde devasa bir büyüklüğe ulaşan "Bitcoin" hakkında gelin, kimselerin bilmediği bilgilere bakalım.

Dijital para birimi olarak da bildiğimiz "Bitcoin" hakkında, çok değerli olduğunu ve daha da değerleneceğini biliyoruz, peki ya gerisi? Bu kadar mı? En iyisi gelin, biz kimselerin bakmadığı taraflara bir göz atalım! 

1. Bitcoin'in doğacağı, 1988 yılında söylenmişti...

Bitcoin'in doğacağı, 1988 yılında söylenmişti...

Yıllarca kimseler bu konunun üzerine düşmese de, 1988 yılında The Economist dergisi bu haberi kapağında duyurmuştu. Banknotların yanıp kül olduğu bu kapakta geleceğin parası resmedilmiş ve 2018 tarihi bile verilmiştir... İlginç değil mi? Bu daha hiçbir şey! 

2. Kurucusu olan "Satoshi Nakamoto" hala gizemini korumakta...

Kurucusu olan "Satoshi Nakamoto" hala gizemini korumakta...

Evet doğru duydunuz. Bitcoin, kimin ya da kimlerin tarafından kuruldu hala bilinmiyor. Hiçbir hükümet ya da şirketin tekelinde olmayan bu para birimini acaba kimler kurdu? İşte orası tam bir muamma...

3. Dünyanın en pahalı pizzası Bitcoin sayesinde yenmiştir. Nasıl mı? Yaklaşın...

Dünyanın en pahalı pizzası Bitcoin sayesinde yenmiştir. Nasıl mı? Yaklaşın...

2010 yılında, bir forum kullanıcısı kendisine 2 pizza sipariş eden birine tam 10.000 Bitcoin göndereceğini söylemiş ve bunu da yapmıştır. Şimdi, sadece 7 yıl sonra o 2 pizzanın değeri tam 100 milyon doları bulmuş ve daha da artmaktadır. Kim tahmin edebilirdi ki? 

4. FBI, büyük bir Bitcoin rezervini elinde tutuyor...

FBI, büyük bir Bitcoin rezervini elinde tutuyor...

Herkes tarafından bilinip konuşulmayan şeyler vardır. İşte bu da öyle bir şey... Deepweb, yani internetin pek ulaşılamayan kısmındaki büyük bir platform kısa süre önce FBI tarafından baskına uğramış, kurucuları alınmıştı. Fakat buradaki asıl amaç içeride bulunan Bitcoin'leri almaktı. Bilinene göre FBI bu baskında tam 120 milyon dolar değerinde Bitcoin'i ele geçirdi. 

5. Bitcoin yıllarca geçtikçe büyümeye devam edecek!

Bitcoin yıllarca geçtikçe büyümeye devam edecek!

Hiçbir hükümet ve şirketin tekelinde olmadığı için Bitcoin, yıllarca daha fazla kişi tarafından keşfedildikçe büyümeye devam edecek. Teknolojinin de gelişmesi ile ileride tek kullanılan para birimi olma potansiyeline sahip. Yani bugünün Bitcoin sahipleri, yarının zenginleri olabilir. 

6. Büyük Bitcoin teorisi...

Büyük Bitcoin teorisi...

Forumlarda başlayıp dalga dalga yayılan bir teoriye göre, transfer işleminin iptal edilememesi bazı çevreler tarafından ileride kullanılacak. Bitcoin giderek büyüyecek ve zirveye geldiğinde sadece belirli bir zümre bu rezervi ele geçirerek tüm dengeleri değiştirecek... Tabi bu olur mu, olursa ne zaman olur bilinmez. 

7. Bitcoin çalmak için özel hackerlar eğitiliyor...

Bitcoin çalmak için özel hackerlar eğitiliyor...

Bitcoin'in geleceğinin ne kadar parlak olduğunu buradan bile anlayabiliriz. Birçok gizli servis, sadece Bitcoin takibi için özel hackerlar yetiştiriyor. Fakat bunların yanında dünyada birçok Bitcoin hırsızlığı da yapılıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde bitcoin madenciliği yapan milyonlarca kişinin uğrak noktası olan NiceHash, hackerlar tarafından saldırıya uğramış ve 60 milyon dolar değerindeki Bitcoin'leri hackerlara kaptırmıştı...  


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.