OFPOF

Bir Fenerbahçeli'nin Muhakkak Yaşadığı 7 Durum

-
3.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bir Fenerbahçeli'nin Muhakkak Yaşadığı 7 Durum
1.599 izlenme
Ofpofer
-

Bir futbol kulübü, bir insanı en çok sevindiren şey olabiliyor. Ama zaman zaman en çok üzen şey de olabiliyor. Konumuz Fenerbahçe klişeleri.

1. Büyük umutlarla gelen transferin fos çıkması

Büyük umutlarla gelen transferin fos çıkması

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen yıldız futbolcuların beklenen performansı bir türlü verememesi, ya da sakatlanması fenerbahçe taraftarının olmazsa olmaz haklı isyanlarından.  La Liga'da gol kralı olup Türkiye'de dillere düşen Daniel Guiza bunun en güzel örneği. Milos Krasic, Diego Ribas, Mehmet Topuz ve Lazar Markovic de nefis örnekler teşkil ediyor. 

2. 33. ya da 34. haftada kaybedilen şampiyonluk

33. ya da 34. haftada kaybedilen şampiyonluk

2006 Denizli, 2010 Bursa. Umutlar son haftaya dek taşınsa da, son hafta kaçan şampiyonluklar saç baş yoldurmuştu. 

3. Şike şakaları

Şike şakaları

Şike davası sonuçlanmış ve fenerbahçe suçsuz bulunmuş olsa da rakip taraftarların Fenerbahçelilere şike iğnelemeleri bitmiyor. Birkaç erkek futbol konuşuyorsanız, konu şikeye gelmişse, ve tek Fenerbahçeli sizseniz manalı bakışlara maruz kalmamanız imkansız. 

4. Aziz Başkan'ın basın açıklamaları

Aziz Başkan'ın basın açıklamaları

Aziz Başkan'ın seveni de çok, sevmeyeni de. Aziz Yıldırım'ın her sene yaptığı çoğu zaman sert demeçler içeren konuşmalardan memnun olan da var, olmayan da. Kimisi 'Başkanım vur daha ölmediler!' diyor, kimisi 'Of yine dalga geçecekler.' diyor. Fakat fenerbahçe taraftarı bu açıklamalarla yaşamaya alışmak zorunda. 

5. Alex'i özlemek

Alex'i özlemek

Alex de Souza, Türkiye kariyeri boyunca bütün Türkiye'nin sevgisini kazanmıştı. Oynadığı dönemde takımı adeta sırtlayan Büyük Kaptan Alex'i özlemek, bir Fenerbahçeli için ritüeldir. 

6. Basketbol Takımı'nın verdiği haklı gurur

Basketbol Takımı'nın verdiği haklı gurur

Koç Obradovic önderliğinde fenerbahçe, Avrupa'nın en iyi basketbol takımını kurdu. Geçen sezon Euroleague'de final oynayan Fenerbahçe, bu sezon favori gösteriliyor. 

7. Teknik direktör krizleri

Teknik direktör krizleri

Gelen teknik adamlar ne kadar iyi olursa olsun, fenerbahçe birkaç yıl aynı teknik direktör ile çalışmayı sevmiyor. Sarı lacivertlilere 100. yılında Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynatan Arthur Zico'nun dahi Fenerbahçe kariyeri sadece 2 yıl. Euro 2008'de İspanya'yı mutlu sona ulaştıran Luis Aragones, 1. yılın sonunda kulüpten ayrıldı. Bu kısa maceralara, Ersun Yanal, İsmail Kartal ve Vitor Pereira da eklenebilir. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.