OFPOF

Bilim Adamları Tarafından Hala Açıklanamayan 7 Şaşırtıcı Doğa Olayı

-
631
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilim Adamları Tarafından Hala Açıklanamayan 7 Şaşırtıcı Doğa Olayı
0 izlenme
Ofpofer
-

Modern bilim, etrafımızda olan her şey için bir açıklama bulabiliyor. Ancak bazı doğa olayları var ki, hala gizemini koruyor.

1. Riesco Gölü, bir gecede ortadan kayboldu

1. Riesco Gölü, bir gecede ortadan kayboldu

Bu imkansız görünüyor, ancak 2016 yılında Şili'de bulunan Riesco Gölü bir gecede tamamen ortadan kayboldu. 14 kilometrekareden büyük olan göl, içindeki balıklarla birlikte ortadan kayboldu ve şimdi onun yerine bir çöl var.

bilim adamları, bu fenomeni henüz açıklayamadılar ancak jeolojik değişime bağlı olduğundan şüpheleniyorlar.

2. Yıldırım çarpması

2. Yıldırım çarpması

Bu fenomen eski insanları korkuturdu... Yıldırım çarpışmasının gerçekleştiği yer bazen elektriklenerek, bir kişiyi yaralayabilir veya öldürebilir!

Önceden bu tür alanlar çok tehlikeli olarak kabul edildi, ancak modern araştırmalar, tehlikeli elektriğin birkaç dakika içinde ortadan kalktığını gösteriyor. Fakat bu, hayatınızı riske atmanız ve güvenlik önlemlerini görmezden gelmeniz anlamına gelmiyor. Siz siz olun, böyle bir olayın gerçekleştiği yerden uzak durun!

3. Gökyüzünden yağan balıklar ve diğer canlılar

3. Gökyüzünden yağan balıklar ve diğer canlılar

Bu, insanları her zaman korkutmuş çok nadir görülen bir fenomendir. Bu fenomende gökyüzünden balık, örümcek ve hatta kurbağa yağdığı görülmüştür. bilim adamları, uzun yıllardır bunun doğru olduğuna inanmadılar ve bu fenomen çok nadir olduğu için kimse onu incelemedi. Bazı insanlar ise bunun sadece bir fanteziden ibaret olduğunu düşünmüşlerdir.

Bu gizemi ciddi bir şekilde araştırmaya başlayan ilk kişi André-Marie Ampere idi. Belirli bilgiler ortaya çıktıktan sonra diğer bilim insanları da bu olayı araştırmaya başladılar. Bilim insanları, bu doğa olayının fırtına sırasında havaya çekilen balıkların yağışla yere inmesi olarak düşünüyor. Rüzgarın etkisiyle yukarıya çekilen balıklar, yağmurla beraber yere düşebiliyor.

Ancak bu fenomen konusunda yeterli araştırma yapılmamıştır.

4. Donmuş hayvanlar

4. Donmuş hayvanlar

Evet, bu fotoğraf buz altında boğulmuş bir tilkiyi temsil ediyor. Birisi bu tilkiyi bulup insanları tehlikeye karşı bilgilendirmek için buzun yüzeyinin üstüne bırakmıştır. Ne yazık ki, bu tür vakalar nadir değildir. hayvanlar, buz gibi tehlikeli noktaların nerede bulunduğunu bilseler de, bazen açlık veya başka etkenler yüzünden buzun üzerinde hareket edebiliyorlar.

5. Cehennemi andıran lav akışı

5. Cehennemi andıran lav akışı

Bu fotoğraf Batı Kamokuna'da çekilmiştir. Burası, ruhları içine çeken bir cehennemi andırıyor. Buranın neden böyle göründüğüne dair bilimsel bir açıklama yoktur.

6. Meksika'daki “Sessizlik Bölgesi”

6. Meksika'daki “Sessizlik Bölgesi”

Bu anomali, birçok komplo teorilerinin ve uzaylı hikayelerinin ortaya çıkmasına neden oldu. “Sessizlik Bölgesi”, hiçbir radyo sinyalinin çekmediği ve diğer cihazların sık sık çalışmadığı bir çöldür. Geçen yüzyılın 70'lerinde orada bulunan bir araştırma istasyonu, bilim insanlarının dikkatini çeken şeyler buldu. Çalışmayan cihazların sebebi olabilecek bir manyetik anormallik gibi garip şeyler buldular. Ayrıca, UV seviyesinin o bölgede normalden %30 daha fazla olduğunu tespit ettiler.

Bilim adamları, bu anormalliğin çok sayıda komplo teorisi nedeniyle gerçek olduğundan şüphe ediyorlar.

7. Buz tsunamisi

7. Buz tsunamisi

Bu, sadece doğru rüzgar hızı ve sıcaklığı olduğunda ortaya çıkan eşsiz ve korkutucu bir doğa olayıdır. Buz bazen göllerden ayrılır ve karada donmuş bir tsunami gibi gelir. Tabii ki, sudan daha yavaş ama yine de hızlı hareket edebilir ve durması zor olabilir. Bunu gören insanlar, duyulan sesin yaklaşan bir trene benzediğini iddia ediyorlar.

Bu fenomenin araştırması hala devam ediyor.

BONUS: Google Earth’teki dünyanın bir kutbundan diğerine giden garip çizgi

BONUS: Google Earth’teki dünyanın bir kutbundan diğerine giden garip çizgi

Kısa bir süre önce, google Earth’te, dünyanın bir kutbundan diğerine giden garip bir çizgi ortaya çıktı. İnternet kullanıcıları, gökyüzündeki benzer görünümlü bir çizginin fotoğraflarını paylaşmaya başladı. Peki siz bunun ne olabileceğini düşünüyorsunuz?


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.