OFPOF

Başardıkları ve Yaptıkları İşlerle Herkesin Örnek Alabileceği En İyi 7 Girişimci

-
487
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Başardıkları ve Yaptıkları İşlerle Herkesin Örnek Alabileceği En İyi 7 Girişimci
0 izlenme
Ofpofer
-

Yaptıkları işlerle ve başardıklarıyla her zaman insanların ilgi odağı olmuş, tüm dünyaya hem teknoloji hem de başarı kazandırmış müthiş girişimciler.

İşte onlar ve başarıları...

1. Bill Gates

Bill Gates

Bill Gates, Windows işletim sisteminin mucidi ve dünyanın en zengin insanlarından birisidir. Ayrıca Bill Gates saniyede 250 dolar kazanmaktadır.

2. Jack Ma

Jack Ma

Jack Ma, 30 defa iş başvurusunda bulunmuş ancak arkadaşları arasında bir tek o seçilmemiştir. Ancak Alibaba adlı e-ticaret şirketini kurarak dünyanın önde gelen e-ticaret sitelerinden birinin sahibi olmuştur.

3. Elon Musk

Elon Musk

Elon Musk 12 yaşındayken geliştirdiği oyun yazılımını 500 dolara satarak ilk girişimini yapmıştır. Daha sonra Paypal'ı kurmuş ve ardından Paypal'ı satarak 180 milyon dolarlık bir gelir elde etmiştir. Ayrıca SpaceX, Tesla ve SolarCtiy'nin kurucusudur.

4. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Zuckerberg Harvard Üniversitesi'nde okuyan bir öğrenci iken sadece Harvard Üniversitesi öğrencilerinin kullanabileceği bir sosyal ağ yapmayı hedeflemiş ancak beklenenden fazla ilgi gören Facebook daha sonra tüm dünya tarafınından kullanılmıştır.

5. Steve Jobs

Steve Jobs

Dünyanın en büyük markalarından biri olan Apple, Steve Jobs'un babasının garajında ilk temelleri atılmaya başlanmış ve büyük bir başarıya imza atmıştır.

6. Jack Dorsey

Jack Dorsey

Jack Dorsey, 21 Mart 2006 tarihinde Twitter'ı kurmuş ve büyük bir beğeni ile tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca devlet büyükleri ve sanatçılar tarafından da en çok tercih edilen bir sosyal medya aracı olmuştur.

7. Jeff Bezos

Jeff Bezos

Jeff Bezos, dünyanın en büyük alışveriş ve e-ticaret sistesinin kurucusudur. Amazon, ilk olarak kitap satarak başladığı bu işte dünyanın önde gelen en büyük e-ticaret siteleri arasına girmiştir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.