OFPOF

Sizi Kitap Okumaya Teşvik Edebilecek Mükemmel Kitaplar

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sizi Kitap Okumaya Teşvik Edebilecek Mükemmel Kitaplar
635 izlenme
Ofpofer
-

Kitap okumaya başlamak mı istiyorsunuz? O zaman bu kitaplara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

kitap okumak istiyorsan ve seni okumaya heves ettirecek kitaplar arıyorsan, bu listeye bakmadan geçme. Çünkü bu listede, eminiz ki seni okumaya heves ettirecek bir kitap bulacaksın. Çoğunluğu seri olsa da, gözün korkmasın. Okumaya başladığın da nasıl bittiğini anlamayacaksın bile. Hadi listeye bir göz atalım. 

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

Bu serinin belki filmlerini izlemiş olabilirsiniz ama kitaplarına da bakmadan geçmeyin deriz. Kitaplardaki olayların daha yoğun ve ayrıntılı olduğunu göreceksiniz. J. R. R. Tolkien'in yazdığı bu seri epik fantezi türünde romanlardır ve ilk kitabı Hobbit, Eylül 1937 yılında anadilinde basılmıştır, daha sonra Yüzüklerin Efendisi olarak Temmuz 1954'de devam etmiştir.

Millennium Üçlemesi

Millennium Üçlemesi

Millennium üçlemesi ilk başta kalın olduğu için gözünüzü korkutmuş olabilir ama hiç korkmayın. Yazarı Stieg Larsson üçlemeyi yazarken hayata veda etmiştir. İlk kitabı Ejderha Dövmeli kız 2005'de yayımlanmıştır. Polisiye filmleri seviyorsanız, bir de polisiye romanlara bir bakın. Okumaya başlayınca nasıl bittiğini anlamayacaksınız bile.

Harry Potter

Harry Potter

İşte dünyaca ünlü bir seri daha. Harry Potter, evet filmlerini yine izlemiş olabileceğiniz bir seri olabilir ama kitaplarına bakıp bir şans verin. Serinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe taşı Haziran 1997 yılında yayımlanmıştır. Yazarı J. K. Rowling'in bu fantastik kitaplarına bayılacaksınız. 

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Otostopçunun Galaksi Rehberi

Ekim 1979'da yayımlanmıştır. Yazarı Douglas Adams'ın bu bilim kurgu serisi fenomen olmuş bir seridir. Yukarıda belirtilen kitaplar gibi beyaz perdeye uyarlanmıştır. Sizi içine çekecek bu seriye bir şans verirseniz pişman olmazsınız.

Açlık Oyunları

Açlık Oyunları

Yine filmleri çekilen bir seri daha.  Yazarı Suzanne Collins kaleminden çıkan bu bilim kurgu, gençlik romanı ilk olarak 2008'de yayımlanmıştır ve sizi bu stratejik oyunlarla dolu dünyaya çeken bir seri olarak devam etmiştir.

Alacakaranlık

Alacakaranlık

Biliyoruz hep filmleri olan kitaplar seçilmiş gibi görünüyor ama bu normal çünkü, genellikle çok satan, okunan kitapların film ve dizilerini yapıyorlar. Kitaplarımıza gelecek olursak, Stephenie Meyer'ın yazdığı bu vampir-aşk romanı sizin sıkılmadan çabucak bitirebileceğiniz bir romandır. İlk kitabı Alacakaranlık 2005'de yayımlanmıştır. Yine listedeki diğer seriler gibi çok ses getiren bir romandır. Eğer bu tür romanları seviyorsanız sizin için çok akıcı bir roman olabilir.

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Gabriel Garcia Marquez tarafından yazılan ve 1984 yılında yayımlanan bu roman bir başyapıt olmuştur. kitap büyülü gerçekliğin en önemli eserlerindendir. Okumak için harika bir başlangıç olabilir. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.