OFPOF

Okumanız Gereken Sıra Dışı Bir Kitap: Yum Gözlerini

-
470
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Okumanız Gereken Sıra Dışı Bir Kitap: Yum Gözlerini
1.545 izlenme
Ofpofer
-

Sıra dışı içeriği ile dikkat çeken Yum Gözlerini isimli kitabı biraz daha yakından tanıyalım.

Yum gözlerini 2017 yılı Ocak ayı ikinci yarısı itibarıyla tüm kitapçıların raflarında yerini alan sıra dışı bir bilim kurgu romanı olarak göze çarpıyor. Yazar Özgür Göç’ün 3. kitabı olan Yum Gözlerini’n sıra dışı olmasının sebebi ise, kitap ile QR teknolojisini bir araya getirerek, okuyucu ile hikaye arasında bulunan bağı daha farklı bir boyuta taşıyor olması. Bu anlamda kitabın, diğer kitaplara göre gerçeklik hisini daha fazla yansıtarak okuyucunun hikaye ile bütünleşmesini sağladığını söyleyebiliriz.

QR kod teknolojisi kitapta nasıl kullanııyor?

QR kod teknolojisi kitapta nasıl kullanııyor?

Kitabın 3 farklı bölümünde okuyucunun karşısına çıkan 4 farklı QR kod bulunmakta. Bu QR kodları telefonumuza okuttuğumuzda ise videolar, karakter bilgileri ve özel olarak kitap için hazırlanan bir soundtrack dosyasına yönlendiriliyoruz.

Hayal gücü faktörü dikkate alınmış

Hayal gücü faktörü dikkate alınmış

Ortalama bir buçuk dakikalık kısa videoların kitapta geçen hikaye ile bütünleştiğini söyleyebiliriz. Ayrıca videolarda dikkat edilen bir başka konu ise hiçbir şekilde karakterlerin yüzünün görünmemesi. Bu durum aslında çok önemli. Çünkü kitabı okumaya başlayan her okuyucu karakterlerle ilgili kendi hayal gücünde bir yüz ve biçim belirler. Hikaye aynıdır ama yüzler okuyucuya göre farklılık gösterebilir. Bu anlamda gayet profesyonel bir çalışma olmuş.

Soundtrack

Soundtrack

Bir diğer QR kod yönlendirmesinde ise başarılı müzisyenlerden Özgür Akkuş’un imzası bulunan özel bir soundtrack ile karşılaşıyoruz. Özgür Akkuş’un imzasının bulunduğu bu çalışmanın hikaye ile özdeşmiş olması ise bir başka heyecan verici durum.

Profesyonel çalışma

Profesyonel çalışma

Özellikle son yıllarda kitap raflarını dolduran ve kendisini tekrarlayan kişisel gelişim kitaplarından bıkmıştık. Daha gerçekçi, sağlam ve güçlü kaleme sahip yazarları da bulabilmek için özel çaba sarf eder hale gelmiştik. Bu alamda da Özgür Göç’ü 3. kitabında yaptığı profesyonel çalışma için de ayrıca tebrik etmek gerekir.

Yum Gözlerini

Yum Gözlerini

Hikaye zaten sürükleyici, konu ve karakterler ayrıca dünyada ilk defa yapılan bir teknoloji ile birleşince de apayrı bir çalışma ortaya çıkıyor. Özellikle 1-2 gün içinde soluksuz bitireceğiniz bir bilim kurgu romanı ile karşı karşıyasınız.

Konusu

Konusu

aşk, tutku, sivri zeka ve İtalya sokaklarından İstanbul sokaklarına uzanan sürükleyici bir hikaye, Yum Gözlerini.

Zamanda yolculuk

Zamanda yolculuk

Son bir detay daha, eğer zamanda yolculuk konularına da bir o kadar meraklı iseniz, Yum Gözlerini tam da sizin aradığınız kitap olabilir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.