OFPOF

Bilim Kurgu ve Fantastik Türünde Yazılmış 9 Yerli Roman

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilim Kurgu ve Fantastik Türünde Yazılmış 9 Yerli Roman
1.649 izlenme
Ofpofer
-

Kitaplığınızda mutlaka bulunması gereken 9 yerli bilim kurgu ve fantazya roman ile macera, heyecan ve gizeme doyacaksınız.

bilim kurgu ve fantazya türleri edebiyatımız içinde hızlı bir yükselişe geçti. kitap raflarında hak ettikleri yerleri almaya başlayan güçlü kaleme sahip yazarları ile çeviri romanlarla rekabet edebilecek hale gelen yerli edebiyatımızdan eski yeni demeden mutlaka okunması gereken 9 eseri meraklıları için seçtik.

1. Barış Müstecaplıoğlu ( Perg Efsaneleri )

Barış Müstecaplıoğlu ( Perg Efsaneleri )

Okuru daha kitabın başında maceranın içine daldıran kitap; canavara dönüşen Leofold’un acıları ile Guorin’in korkaklığı arasında sizi bilinmezliğin içine doğru çekecek. türk fantastik edebiyatının öncülerinden Barış Müstecaplıoğlu’nun duru kalemi ile hayat bulan Perg’in dört bir yanında yaşanacak soluksuz bir maceraya adım atmaya hazır olun. 

2. İhsan Oktay Anar ( Puslu Kıtalar Atlası )

İhsan Oktay Anar ( Puslu Kıtalar Atlası )

Hikaye içinde başlı başına bir romana konu olabilecek yan hikayeler akıl sınırlarınızı zorlayacak bir kurguda birleşerek olağanüstü bir romana dönüşüyor. İhsan Oktay üstadın gerçek tarihi dokuları yumuşak fantastik vuruşlarla harmanladığı üst sınıf eseri, tarihi sevdirmedeki başarısı ile de her türlü övgüye layıktır.

3. Korhan Cankur ( Yediler’in Efsanesi )

Korhan Cankur ( Yediler’in Efsanesi )

Gerçek hayatın içine fantastik ögeleri yerleştirirken yaşanan olayları gerçeklik algısının dışına taşırmayan benzeri kaç roman vardır? Akıcı üslubu, hız kesmeyen macerası, ağızları açık bırakan kurgusu ve okuyucuya olayların tam ortasındaymış hissi verbilme üstün becerisi ile film yapılmayı hak eden bir roman. Fantastiğin ezberlerini bozan kitabı bir an önce keşfetmesi gerektiğini Peter Jackson’a önemle duyurmak gerekir.

4. Bülent Ögeyik ( Eolin Destanı )

Bülent Ögeyik ( Eolin Destanı )

Zengin hayal gücü ve kelimelere hakim anlatımı ile sizi etkileyici bir maceraya davet eden Eolin Destanı’nı, mutlaka okunması gereken yerli fantastik serileri arasına ekleyin. Ağzınızda keyifli bir tat bırakacak hikayesi ile fantastik bir dünyanın içine sürüklenmeniz kaçınılmaz olacak.

5. Deniz Erbulak ( Yansıma )

Deniz Erbulak ( Yansıma )

Ya kendi hasta aklının oyunuysa bu, ya başkasının? Ya şimdi doğru hamleyi yapacaksın ya da düşeceksin oyundan. Oyunda kalmak için sayfalarını merak ve hayranlıkla çevireceğiniz kitabı bitirene kadar soluksuz bir yolculuğa hazır olun.

6. Murat Başekim ( Karanlık Çağ )

Murat Başekim ( Karanlık Çağ )

Korkutucu bir sırrı öğrenmeye ve tehlikelerle dolu bir maceraya atılmaya hazır mısınız? Tarihi kurguları sevdiren kitap, doğu ile batı arasında sıkışan türk varlığını zekice tasarlanmış bir başkaldırı ile sayfalara taşıyor. Çatışan karakterlerine akılcı bir uyum yakalatan usta işi anlatımı ile keyif duyarak okuyacağınız heyecan dolu bir eser.

7. Hamit Çağlar Özdağ ( Kan Muskaları )

Hamit Çağlar Özdağ ( Kan Muskaları )

Her zaman iyiler ve kötüler ayrı saflarda mı yer alır? Bu kitapta yanıt hayır. Aralarındaki kaçınılmaz ilişkiyi ustaca kurgulayan yazar zevkle okunan usta işi kurgusu ile türün meraklılarının mutlaka kitaplığına koyması gereken bir seri ortaya çıkartmış.

8. Erbuğ Kaya ( Giddar )

Erbuğ Kaya ( Giddar )

Kuzeyden güneye doğru çıkacağınız yolculukta tüm Giddar’ın kaderini değiştirmeye hazır mısınız? Hayranlık uyandıran hikayesi, akıcı dili ve kusursuz kurgusu ile sizi kendine bağlayan kitap, Türkler'in de etkileyici fantastik roman yazabileceğine olan inancı bir kez daha perçinliyor.

9. Mustafa Resul Yalçınkaya (Ambrosia Laneti)

Mustafa Resul Yalçınkaya (Ambrosia Laneti)

Tertemiz bir dil, sürükleyici kurgu ve bitene kadar merak duygusunda eksilmeye olanak tanımayan olaylar. Ambrosia lanetinin ne olduğunu öğrendiğinizde gerçekleşme olasılığı üzerine uzun süre düşünmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.