OFPOF

YouTube, Nefret Dolu ve Aşağılayıcı Videolardan Reklamları Kaldırıyor

-
275
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
YouTube, Nefret Dolu ve Aşağılayıcı Videolardan Reklamları Kaldırıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Artık YouTube, reklamlar yoluyla para kazanmalarını önlemek için nefret dolu, rahatsız edici ve "yalancı" videolardan reklamları kaldırıyor.

Yaklaşık birkaç ay önce, Youtube, markalarının hizmetten nefret edici videolarla eşleştirilebileceğinden endişe duyan şirketler tarafından başlatılan bir reklam boykotuyla karşı karşıya kaldı. Dolayısıyla bu karar bu olaydan sonra alındı. YouTube bu konuyu Nisan ayında açıklarken nihayet uygulama aşamasına geçti. Ancak, şu an bu özelliği tüm videolarda karşılayamıyorlar.

Bu yeni reklam stratejisi ile ilgili olarak, YouTube'daki Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ariel Bardin, bu hareketin bir kanalın geçerliliğini belirlemek ve kanalın politikalarını izleyip önermediğini bilmek için yeterli ayrıntı vereceklerini daha önce belirtti. YouTube yönergeleri, bir kişiyi etnik köken, cinsel yönelim, ırk, yaş, engellilik veya başka özellikler açısından ayrımcılık yapan, kandıran ve küçük düşüren herhangi bir videodaki reklamları ortadan kaldıracağını söylüyor.

Ayrıca, reklamlar, herhangi bir cinsel veya şiddet davranışına maruz kalan bilinen aile veya çocuk karakterlerini gösteren videolardan kaldırılacaktır. Buna ek olarak, YouTube "küstah ve aşağılayıcı bağlam" ile videoları durdurmayı veya bir bireyi veya belirli bir grubu hedeflemek için kötü dil kullanan videoları durdurmayı planlıyor.

Bardin, video paylaşım sitelerinin gelecekte yönergelerini genişletmeyi planladığını da belirtti. Bununla birlikte YouTube, videoların şartlarını ve koşullarını izlediği sürece platformdan kaldırılmayacaklarını açıkça belirtti.

Kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık