OFPOF

Yelp, Federal Ticaret Komisyonu'ndan Yardım İstedi

-
226
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yelp, Federal Ticaret Komisyonu'ndan Yardım İstedi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yorum sitesi Yelp, Google'ın içeriklerini çaldığını iddia ederek Federal Ticaret Komisyonu'na bildirimde bulundu.

İnceleme sitesi Yelp Inc, ABD Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) google Inc aleyhinde harekete geçeceğini ve arama motorunun Yelp veya diğer web sitelerindeki görüntüleri kendi arama sonuçlarında silmemesi yönündeki 2013 anlaşmasını ihlal ettiği yönünde iddialarda bulunuyor.

FTC Başkanı Maureen Ohlhausen'e gönderdiği bir mektupta Yelp, bir iç soruşturma sonucu Google'ın Google Haritalar'daki listeler için yaklaşık 386.000 kez Yelp sunucularından fotoğraf çektiğini tespit ettiğini bir saat içinde ortaya çıktığını söyledi. Yelp, bunun Google'ın kendi görüntülerini kullanamayacağını öne süren anlaşmaya aykırı olduğunu belirtti.

Yelp, daha sonra Google'ın harita listelerinden 150 işletme aradı ve arama sonuçlarının 111'inde bir Yelp resmi bulunduğunu bildirdi.

Yelp Global Public Policy (Global Kamu Politikası) Başkan Yardımcısı Luther Lowe, Business Insider tarafından elde edilen mektupta "Google'ın sorumlu tutulması ve rekabete aykırı davranışlarının rekabete ve tüketicilere zarar vermeyeceğini garanti altına almak için yeterli hukuk yollarına başvurması gerekir." dedi.

Açıklamada Google, bunun olup bittiğinin farkında olmadığını söyledi. Google cevap olarak, "Bu endişeyi bizimle paylaşsaydılar, derhal konuyu incelemek ve bu sonuçları güncellemek için adımlar atardık; şimdi yaptığımız gibi." dedi.

Kaynak: siliconangle.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık