OFPOF

WhatsApp Dün Gece Dünya Genelinde Kesintiye Uğradı

-
385
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WhatsApp Dün Gece Dünya Genelinde Kesintiye Uğradı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp dün hemen hemen her ülkede kesinti yaşadı.

Facebook Inc'in sahip olduğu popüler bir mesajlaşma servisi olan Whatsapp, Çarşamba günü içerisinde yani bir süre önce birkaç saat süren genel bir kesintiye uğradığı belirtildi. WhatsApp konu ile ilgili çalışmalarını tamamladıktan sonra şu açıklamayı yaptı ve kullanıcılara şu mesaj gönderildi: "Bugün dünyanın her yerindeki WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp'a birkaç saat erişemedi. Şu anda sorunu çözdük ve rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.“ 

Reuters haber gazetecilerine göre, WhatsApp Hindistan, Kanada, amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya'nın bir bölümünde kesintiye uğradı. Erişim sıkıntısı Apple Inc.'in iOS işletim sisteminde, Alphabet Inc'in Android ve Microsoft'un Windows mobil işletim sisteminde kullanan kişileri etkiledi.

Mesleki sınıfın mesajlaşma hizmetine büyük oranda dayandığı Brezilya'da WhatsApp yaklaşık iki buçuk saat erişime kapatıldı. Birçok kullanıcı Telegram gibi rakip sisteme geçerek işlerini ve iletişimlerini yürütmeye devam ettiler.

WhatsApp, dünyadaki 1.2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır ve pek çok ülkede iletişim ve ticaret için önemli bir araçtır. Hizmet 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınmış ve büyük yatırımlar yapılmıştı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık