OFPOF

WhatsApp, Apple CarPlay ile Otomobillere Geliyor

-
3.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
WhatsApp, Apple CarPlay ile Otomobillere Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın 2.18.2 sürüm güncellemesi ile Apple CarPlay desteği geliyor.

Whatsapp'ın son güncellemesi, CarPlay desteğini de içeriyor, ancak işlevsellik araç içi kullanımla sınırlı olacak.

Apple'ın otomotiv platformu olan CarPlay, ilk üçüncü parti mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp uygulamasını bünyesine ekliyor. Raporlara göre, mesajlaşma uygulamasının son güncellemesi Apple'ın CarPlay bağlantı sistemi için destek getiriyor. 2.18.2 güncellemesinden önce, araç içinde WhatsApp'a yalnızca iOS dijital asistanı Siri kullanılarak erişilebiliyordu.

Yeni resmi CarPlay desteğinin avantajı, kullanıcıların sürüş esnasında WhatsApp mesajlarını almalarını sağlıyor. Uygulama, otomatik olarak CarPlay gösterge tablosundaki simgelerden biri olarak görünüyor.

Apple CarPlay sadece bazı araçlarda bulunuyor ve araçlara akıllı bir konsept ekliyor. CarPlay özellikleri iPhone'u destekliyor ve kullanıcıların araçlarını sürerken telefon kullanmalarını kolaylaştırarak sürüşü daha güvenli hale getiriyor. CarPlay ile kullanıcılar mesaj gönderebiliyor, arama yapabiliyor ve müzik de dinleyebiliyorlar.

CarPlay uyumlu diğer uygulamalar arasında Spotify, iHeartRadio, Pandora, Amazon Music ve google Play Music gibi uygulamalar bulunuyor.

Kaynak: techtimes.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık