OFPOF

Verizon Yahoo'yu 13 Haziran’da Devralacak

-
262
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Verizon Yahoo'yu 13 Haziran’da Devralacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

13 Haziran 2017'de gerçekleşmesi beklenen satıştan sonra 2.000 kişi işten çıkarılacak.

Yahoo Inc hissedarları, Perşembe günü şirketin temel internet işletmesini, hissedarlar toplantısının ön sonuçlarına göre Verizon Communications Inc'e 4.48 milyar $ karşılığında bekleyen satışını onayladı.

Yahoo, anlaşmanın 13 Haziran 2017'de tamamlanmasını bekliyor. Şirket ayrıca, 13 Haziran'da 16 Haziran'a kadar 3 milyar dolarlık hisse alabilmek için ihale teklifini genişlettiğini açıkladı.

Temmuz ayında açıklanan anlaşmanın tamamlanması, şirketlerin geçen yıl açıkladığı iki veri ihlalinden kaynaklanan patlamayı değerlendirdiği için gecikti.

Verizon anlaşmasından sonra Yahoo, birincil varlıkları Alibaba Group Holding Ltd'deki hissesi ve Yahoo Japan Corp.'ın yüzde 35,5 hissesi olacak bir holding şirketi olan Altaba olarak değiştirilecek. Verizon Communications Inc'in tamamladığı zaman yaklaşık 2.000 işçinin iş hakkını durdurması bekleniyor. Önümüzdeki hafta Yahoo Inc'in ana varlıklarının 4.48 milyar dolar kazanımı konuyla ilgili bir kişi de brifing verdi.

1 No’lu ABD kablosuz operatörü, Yahoo'nun arama, e-posta ve haberci varlıklarını ve reklamcılık teknolojisi araçlarını 2015 yılında 4.4 milyar dolarlık AOL birimiyle birleştiriyor. Verizon, mobil video ve reklamların aşırı doymamış kablosuz pazarın dışında yeni gelir kaynakları olmasını bekliyor.

Verizon hisseleri bu yıl yüzde 15'in altındadır. Satın alma, Yahoo için bir zamanlar 100 milyar dolardan fazla değer biçilmiş, öncü bir dünya şirketi olan bağımsız bir şirket olarak son buluyor. Verizon, AOL ve Yahoo'yu AOD Genel Müdürü Tim Armstrong liderliğindeki Oath adlı yeni bir girişimin bir parçası olarak yeniden markalaştırıyor.

Verizon, Yahoo sitelerine 200 milyondan fazla eşsiz aylık ziyaretçiden gelen verileri kullanabilir ve bunu, reklam verenler için daha hedefli hizmetler sunmak için 150 milyon benzersiz aylık AOL kullanıcısı ve 100 milyondan fazla kablosuz abonenin kendi kullanıcı tabanındaki verilerle birleştirebilir.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık