OFPOF

Verizon'dan 2.100 İşçi Çıkarılması Onaylandı

-
264
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Verizon'dan 2.100 İşçi Çıkarılması Onaylandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Salı günü yapılacak anlaşma ile Yahoo'ya katılacak olan Verizon şimdiden çıkarılacak işçi sayısını açıkladı.

Verizon'un, Yahoo'nun temel işini satın alma konusunda basit bir hedefi var: Büyük ve kârlı dijital reklamcılıkla ilgili alanda google'a ve Facebook'a meydan okumak istiyor. Ancak Verizon, bunu yaparken kendi meydan okumalarıyla karşı karşıya kalacak ve aynı zamanda araya girmek isteyen diğer birçok şirkete karşı rekabet edecek.

Verizon, Yahoo'nun popüler sitelerini ve milyarder kullanıcılarını, AOL ve Verizon'un kendi ürettiği go90 video servisini de içeren kendi medya işine ekleyerek reklamverenler için güçlü bir üçüncü tercih haline gelmek istiyor. Bu sitelere reklam yerleştirebilir ve AOL'in reklam teknolojileri ve satış ekipleri ve ayrıca muhtemelen kişilere reklamları daha iyi hedeflemek için yer ve diğer bilgiler gibi Verizon mobil müşterilerinin kişisel verileri ile ziyaretçilerin verilerini bu sitelere birleştirebilir.

Verizon, hedeflenmiş reklamlar için mobil müşteri verilerini kullanan programlara sahip ve bunları AOL ve Yahoo tarafından toplanan verilerle birleştirebilir. Verizon, müşterilerin katılmayı seçebileceklerini söylüyor. Pivotal Research Group analisti Brian Wieser, Yahoo ve AOL'in "ayrı olmaktan çok daha iyisini yapacak konumdalar" dedi.

Salı günü yapılacak anlaşma ile de daha önceden de iddia edildiği gibi 2 bin kişiden fazla işçinin Verizon ailesinden ayrılacağı resmi açıklamalar ile netleşmiş oldu.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık