OFPOF

Twitter, Periscope ile Para Kazanmayı Başlatıyor

-
611
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter, Periscope ile Para Kazanmayı Başlatıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kalpler ve süper kalpler adında iki farklı şekilde izleyicilerden para kazanacak yayıncılar Youtube ile rekabet edecek.

Twitter Inc, Twitter için bir ilk olan Periscope servisinde canlı yayın yaparak para kazanmak için bir sistem başlatmayı ve şirketin internet yeteneği arayışında Youtube ve diğerleriyle rekabet etmeye çalışmasının bir yolunu başlatmayı planlıyor.

Periscope canlı yayınını takip eden insanlar, gerçekte satın alabilecekleri sanal bir para birimi olan çeşitli kalp şekilleri kullanarak bir gösterişçi gibi sanatçılara ve yayıncılara gönderebileceklerini söyledi. Şirketin "süper kalpler" de yaklaşık 175 $ karşılığı olan yayıncılar "süper yayıncılar" olarak belirlenecek ve parayı kazanç olarak ödeyebileceklerini belirtti.

İlk başlarda yalnızca amerika Birleşik Devletleri'ndeki yayıncılar uygun olacak, ancak Periscope yakında diğer ülkelere yayılmayı planlıyor. Periscope'un mühendislik direktörü Sara Haider "Ruh ve amaç tüm yayıncıların bunu yapabilmeleri içindir." dedi.

Twitter ücretlerin ve ödeme işlemlerinin ardından yayıncıların kalan gelirin yaklaşık yüzde 70'ini alacağını söyledi. Hizmetten kendi potansiyel gelirinin tahmini vermeyi reddetti. Twitter'ın 2015'te başlattığı Periscope, bu yılın ilk üç ayında 77 milyon saatlik canlı kullanıcı tarafından oluşturulan video akışını gerçekleştirdiğini söyledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık