OFPOF

Twitter, Daily Stormer'ın Hesabını Askıya Aldı

-
278
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Twitter, Daily Stormer'ın Hesabını Askıya Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Twitter, Daily Stormer'ın Twitter hesabını askıya alarak şok etkisi yarattı ama birçok teknoloji şirketinden ve kullanıcıdan destek topladı.

San Fransisko merkezli sosyal paylaşım devi geçen hafta, Charlottesville, Virginia'daki ölümcül şiddet olaylarından sonra Total Faşizm olarak bilinen Daily Stormer'a karşı hareket etmek için diğer teknoloji firmalarının bir listesine katıldı, Xinhua haber ajansı tarafından bildirildi.

Daily Stormer'ın hesabı artık Çarşamba öğleden sonra erişilebilir değildi; Twitter, kurallarını gerekçe göstererek "bireysel hesaplarla ilgili yorum yapmayı" reddetti. Orijinal web sitesi olan Dailystormer.com çevrimdışı. Yeni sitesinde Dailystormer.ru da vardı, bu da muhtemelen bir Rus etki alanı barındırma hizmeti.

Kendisini sözde alternatif hak ya da sağ-sağ hareketin bir parçası olarak gören web sitesi, Pazar günü Charlottesville'deki 2017 'Doğruyu Birleştirme' mitinginde bir önceki gün öldürülen Heather Heyer'i bulaştıran bir makaleyi yayınladı.

Mitingin katılımcıları arasında beyaz üstüncüler, beyaz milliyetçiler, neo-Confederates, neo-Naziler ve milisler vardı.

Ohio'daki 20 yaşındaki James Fields, otomobilini mitinge karşı protesto yapan, Heyer'i öldüren ve bir düzineden fazla insanın yaralı kalabalığına sürdükten sonra şiddet olayına dönüştü. Facebook da The Daily Stormer sitesine sosyal ağ platformundan bağlantıları sildiğini doğrulamıştı.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık