OFPOF

Symantec, Hack ve Fidyeler ile İlgili Araştırma Raporu Sundu

-
270
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Symantec, Hack ve Fidyeler ile İlgili Araştırma Raporu Sundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Symantec firmasına göre, hackler ile birlikte istenilen fidye miktarı her geçen yıl daha da artış gösteriyor ve kitlelere ulaşmaya başlıyor.

Siber güvenlik görevlisi Symantec Corp.'a göre, bilgisayar korsanları çok sayıda kurbanlarından elde ettikleri karı üst düzey rakamlara çıkarmaya başladılar.

Symantec'e göre, fidye aygıtı olarak geçen sene 294 dolardan 1.077 dolara çıktı ve fiyatlamanın 2017'de yükselmeye devam ettiğini de belirtti.

Güvenlik Müdahale Direktörü Kevin Haley telefonla yapılan bir röportajda, "Kötü adamlar insanların ödeyeceği en üst seviyeyi bulamadı." dedi.

Symantec, 2016'daki virüs bulaşma enfeksiyonlarının %69'unun tüketici bilgisayarlara, geri kalanları ise işletmeler ve diğer kuruluşları hedeflediğini söyledi.

Symantec'e göre, dünyadaki tüketici fidyeciliği kurbanlarının üçte birinden fazlası, siber suçluları kendi verilerine tekrar erişmek için ödüyor. Bu tür saldırıların en yaygın olduğu ABD'de %64 ödeme yapılıyor.

Siber şiddet olaylarında meydana gelen artış kısmen, yeraltı piyasalarında 10 ila 1.800 dolar satılıyor ve gelecekte siber dolandırıcıların işine girmesini kolaylaştıran hack takımları kitlerinin satışı ile güçlendiği Symantec’e gelen bildiriler arasında.

ABD ve Avrupa'daki hastaneler, hack aygıtı bilgisayarlar tarafından sistemleri felç edildiğinde hastaları başka tesislere yöneltmek zorunda kalmış ve detaylı araştırmalar yapılmaya başlanmıştı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık