OFPOF

Spotify, Warner Music’le Sözleşme Yeniliyor

-
252
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Spotify, Warner Music’le Sözleşme Yeniliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Spotify 24 Ağustos itibari ile globalleşmiş büyük marka ile sözleşme yenilemek için anlaşma sağladı.

Spotify, 24 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, ABD'li bir borsa listesine girmeden önce ihtiyaç duyduğu son büyük müzik lisans anlaşması olan Warner Music Inc ile üçüncü kez dünya çapındaki marka ile olan global lisans ortaklığını yenilediğini açıkladı.

Kaynaklar tarafından Reuters'a verilen demeçte, online müzik erişim şirketinin Temmuz ayında Warner Music ile yeni bir lisans sözleşmesi yapmaya çok yaklaştığını belirtti.

Warner Music Group'un baş dijital sorumlusu Ole Obermann, Instagram'daki yazıya göre "Buraya gelmek biraz zaman aldı, ancak buna değdi, buna göre dengeli bir geleceğe odaklı anlaşma şartları setine ulaştık" dedi.

Spotify sözcüsü, sözleşmenin mali koşullarını açıklamadan e-postayla yenilemeyi onayladı.

Bu yılın başlarında İsveç merkezli Spotify, Vivendi'nin Universal Music Group ve Sony Music Entertainment adlı büyük firmalar ile lisans anlaşmaları imzalama başarısı göstermişti.

Obermann, "Şu andaki büyüme hızıyla bile, yeni dinleyici kitlelerine ulaşmak için müzik aboneliği için çok fazla potansiyel var" dedi.

Bir borsa listesinde bunu önermek için Goldman Sachs ve Morgan Stanley'i tutan Spotify, geçen ay Reuters'e verdiği demeçte, bu yılın sonuna doğru ya da başlangıcına doğru doğrudan listeyle halka açmayı hedefliyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık