OFPOF

Sosyal Ağ Siteleri, Mobil İnternetin En Fazla Kullanım Alanını Oluşturuyor

-
264
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Sosyal Ağ Siteleri, Mobil İnternetin En Fazla Kullanım Alanını Oluşturuyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan'da açıklanan bir rapor mobil internetin daha çok sosyal ağ siteleri için kullanıldığını belirtiyor.

Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI) tarafından hazırlanan yeni rapora göre, Hindistan'daki mobil internet kullanıcılarının Haziran 2017'ye kadar 420 milyon civarında olacağı tahmin ediliyor. Kırsal Hindistan ise kentsel Hindistan'dan çok daha yüksek bir oranda büyüyor ve Aralık 2016'da 389 milyon mobil internet kullanıcısı olduğu tahmin ediliyordu.

Raporda yüzde 51 orana sahip kentsel Hindistan'ın doygunluğa ulaştığını, yüzde 16 ile kırsal Hindistan'ın büyüme pazarının devam ettiği belirtildi. Buna ek olarak, birtakım internet kullanıcılarının Ekim 2015 ile Ekim 2016 yılları arasında yıllık yüzde 15'lik bir artış kaydettiği eklendi. Kentsel Hindistan yüzde 9 oranında büyürken, kırsal Hindistan'daki büyüme neredeyse üç kat daha fazla bir oran ile yüzde 26 oldu.

Aylık ortalama mobil faturanın zamanla azaldığı da belirtildi. Bu, Hindistan'daki mobil hizmetlerin daha fazla karşılanabilirliğinin bir yansıması olarak ortaya çıktı. Önümüzdeki günlerde mobil penetrasyon için bu iyi sonuçlar verecek gibi ve nüfusun düşük gelirli kesimi için uygun fiyatlı telefonlar sağlandığı sürece kırsal Hindistan'da daha fazla nüfuz etme yolunu açabilir. Ayrıca raporda iletişim, sosyal ağlar ve eğlence (videolar, şarkılar vb.) kentsel Hindistan'da en fazla kullanım alanı olarak belirtildi.

Raporda, aylık ortalama faturanın 45 yaş ve üstü yaş grubunda en yüksek olduğu belirtildi ve ilginç bir şekilde mobil veri ve ses harcamaları bu yaş grubu için en yüksek seviyede. Bu nedenle toplama açısından genç nesiller kentsel Hindistan'daki telekom hizmetlerinin büyümesine neden olurken, daha üst düzey nesiller telekomünikasyon için kullanıcı başına daha yüksek ortalama gelir sağlıyor.

Kaynak: www.gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık