OFPOF

Salesforce, Müşterilerini API Hatası Nedeniyle Veri Sızıntısı Konusunda Uyardı

-
363
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Salesforce, Müşterilerini API Hatası Nedeniyle Veri Sızıntısı Konusunda Uyardı
0 izlenme
Ofpofer
-

Yapılan açıklamaya göre sorun, Salesforce pazarlama bulut hizmetlerini kullanan kurumsal oyuncuları etkileyebilir.

Salesforce'a göre, 4 Haziran ile 7 Temmuz arasında piyasaya sürülen bir Pazarlama Bulutu güncellemesi, yenilenen API'ın küçük bir alt kümesinin bir müşterinin hesabından diğerine uygunsuz bir şekilde veri almasına veya yazmasına neden olabilecek bir kod değişikliğine yol açmış olabilir.

API hatası aynı gün içinde bir acil durum e-Release (elektronik yenileme) yoluyla çözülürken, Nestle, Aldo, Dunkin,Donuts ve Maersk gibi müşterilerin bilgi kaybına uğramış olma ihtimali hala var.

Müşterilere e-posta yoluyla gönderilen bir uyarı sonucunda veriler alındığında veya müşteri hesapları arasında yazıldığında, API çağrısının ve bilgi akışının sekteye uğradığı ve ardından mail ile müşterilerin bilgilendirildiği açıklandı.

Banka Bilgisi Güvenliği, Pazarlama Bulutu verilerinin de sorun nedeniyle bozulmuş olabileceğini bildirdi.

teknoloji devi, güvenlik kusuruyla ilişkili kötü niyetli davranışlarla ilgili herhangi bir rapor almamış, ancak hatalı API'ın etkin olduğu zamanda müşteri verilerinin başkaları tarafından görüp görmediğini veya değiştirilmediğini de fark edememiştir.

Salesforce, bu konuyla ilgili olarak ek kalite kontrolleri ve testler gerçekleştirmeye devam ederken, hesapların doğruluğu ve bilgilerin gerçekliğinin gözden geçirilmesi için müşterilerini uyardı.

Kaynak: zdnet.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık