OFPOF

S8 ile Birlikte Gelen Samsung Bixby İddialı Geliyor

-
2.7b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
S8 ile Birlikte Gelen Samsung Bixby İddialı Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bixby ve rakipleri Cortana, Asistan, Siri ve Alexa zorlu bir rekabet yaşayacak.

Samsung'un Bixby, özellikle Siri’nin çok güçlü olduğu kişisel asistan sektöründe oldukça iddialı bir konumda bulunuyor. Windows phone kullanımının gün geçtikçe azalması ve yalnızca Windows pcler üzerinde kullanılıyor olması, google asistan Alexa ve Amazon Alexa’nın yalnızca uygulama açıkken kullanılıyor olması Samsung için büyük bir fırsat diyebiliriz. Ama Siri liderlik koltuğunun kolay kolay kimseye bırakmaz çünkü en az eksikliği olan asistan Siri.

En son kişisel dijital asistan konumundaki Bixby, konum bilinci ve görüntü tanıma faktörünü dikkate alarak, el cihazlarını veya uygulamaları denetlemek yerine dokunarak değil, sesli komutları kullanıyor olması özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor. Entegre kamera işlevi, kullanıcıların popüler turistik yerler gibi binaları, yalnızca bir fotoğraf çekerek web sitelerine ve diğer bilgilere erişmelerine olanak tanır. Fotoğraf tanıma teknolojisi, kullanıcıların yabancı dillerde menüleri deşifre etmesine veya fotoğrafladığı belirli öğeler için alışveriş yapacak yer bulmasına yardımcı olabilir.

Bixby, kullanıcıların Asistan, Cortana veya Alexa'yı kullanmayı seçebildikleri Samsung'un kendi telefonlarından bile, yerleşik asistanlar rekabetiyle karşı karşıya kalacaklar.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık