OFPOF

Online Ödeme Sistemlerine Eğilim Artıyor

-
263
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Online Ödeme Sistemlerine Eğilim Artıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında yapılan anketler ile online ödeme sistemlerine insanların eğilimi arttığı gözlemlendi.

Son zamanlarda kullanımı artış gösteren ve devlet tarafından da destek gören online ödeme sistemleri Avrupa ve amerika kıtalarında da kullanımın artması ile tekrar gündemde.

Yapılan bir ankete göre Avrupa ve Amerika kıtalarında yaşayan insanların en az %20’si nakit taşımak yerine online ödeme sistemlerini tercih ediyor.

Çarşamba günü yapılan bir araştırma önemli istatistikler gösterdi. 13 Avrupa ülkesinde, Birleşik Devletler ve Avustralya'da gerçekleştirilen çalışma, nakitin en çok kullanıldığı birçok yerde insanların zorlu şartlar ile de karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ipsos tarafından ING banka web sitesi eZonomics tarafından yapılan ankete göre, genel olarak Avrupa'daki katılımcıların %34'ü ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki %38'i nakit para taşıma konusunda istekli olmayacaklarını belirtti. Sırasıyla Avrupa ve Birleşik Devletler'de %21 ve %34 oranlarında nadiren nakit kullandıklarını belirtti. Bu eğilim zaten önceden tahmin ediliyordu. Katılımcıların yarısından fazlası son 12 ayda daha önce hiç olmadığı kadar az nakit kullandıklarını, %78'i önümüzdeki 12 ay içinde daha az kullanacağını söyledi.

İtalyanlarda sadece %19 oranlarında nadiren nakit kullandıklarını ancak %41'i nakit para alışverişi yapmak zorunda olduğunu söyledi. Türkiye, Romanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya ve hatta Almanya'da da benzer bir eğilim var.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık