OFPOF

Mobil Oyunu Oynamayı Bırakacağımızı Önceden Anlayan Algoritma Geliştirildi

-
315
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mobil Oyunu Oynamayı Bırakacağımızı Önceden Anlayan Algoritma Geliştirildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Araştırmacılar, bir kullanıcının bir mobil oyun bırakmaya meyilli olduğunu tahmin edebilecek bir algoritma geliştirdi.

Araştırmacılar, bir kullanıcının mobil oyunu terk edeceğini öngören yeni bir algoritma geliştirdi. Bu bilgiler oyun stüdyolarında kullanışlı olabilir, böylece oyuncunun ilgisini korumak için stratejiler tasarlayabilirler.

Tokyo merkezli video oyun şirketi Silicon Studio'daki Game Data Science başkanı Africa Perianez'in başında olacağı ekip, bu matematiksel modeli geliştirdi ve sonuçları Montreal'de (Kanada) Veri Bilimi ve Gelişmiş Analiz Konusunda Uluslararası Konferansta katılımcılar ile sundu ve büyük beğeni topladı.

Algoritma, "topluluk" yöntemi "tek bir yerine çok sayıda öğrenme algoritmasına dayanan ve böylece çok daha fazla korelasyon ve alternatif model inceleyerek tahmini doğruluğu geliştiren bir model" olarak kullanılmakta. Perianez, "Modeli her çalıştırdığımızda, aslında her biri farklı değişkenlere odaklanan ve farklı başlangıç ​​koşullarına sahip 1.000 farklı alt model kullanıyoruz" dedi.

Video oyunlarına uygulanan model (hayatta kalma topluluğu olarak adlandırılır) oyunun hangi gününde ve hangi aşamasında oynanmayı bırakacağını ve neden oynamayı bırakacağını önceden tahmin edebilir. Perianez, "Zaten oyunda ilk günlerinden itibaren bir kullanıcının ulaşabileceği seviye ve kaç gün oynayacağını tahminen kestirebiliyoruz" dedi. "Ana ve en acil öncelik, oyuncunun mümkün olduğunca satın almasını sağlamak. Ayrıca önemlisi, kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak ve daha eğlenceli bir oyun tasarlamaktır" diye de belirtti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık