OFPOF

İskoçya'daki Sağlık Hizmeti Bir Malware Saldırısı ile Karşı Karşıya

-
267
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İskoçya'daki Sağlık Hizmeti Bir Malware Saldırısı ile Karşı Karşıya
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İngiltere'nin ulusal sağlık servisinden sonra İskoçya’daki online sağlık hizmetleri de risk altında.

İngiltere'nin devlet tarafından yürütülen sağlık hizmetindeki bölgesel bir otorite, Cuma günü Malware saldırısı ile karşılaştı ve acil olmayan tıbbi koşulları olan kişileri hastanelerinden uzak tutması için uyardı.

Akut bölünme tıbbi direktörü Jane Burns, "Hastaların hastanemize gitmemesini şart koşmalarını istemiyorum" dedi. “Görülmek ve tedavi edilmek zorunda olanlar için acil bakım sağlanacaktır."

Mayıs ayında hastaneler ve doktorların İngiltere'deki ameliyatları, bazı bilgisayar sistemlerini sakat bırakan bir siber saldırı sonrasında ambulansları yönlendirmek, hastaları geri çevirmek ve randevuları iptal etmek zorunda kaldı.

Ayrıca Akut bölünme tıbbi direktörü Jane Burns Reuters'den yöneltilen bir soruya da "Bildiğimiz kadarıyla bu sadece NHS Lanarkshire'ı etkiledi. NHS Lanarkshire, Mayıs ayında olduğu gibi aynı Malware değildir ", diyerek cevap verdi.

Mayıs ayında WannaCry fidye aygıtı İngiltere'de Ulusal Sağlık Servisi'ni (NHS) fabrikaların operasyonuna müdahale ederek, hastane kayıtlarını yok etti, İspanya'nın temel araçlarına müdahale etti ve son sayımda, 200.000'in üzerinde bilgisayar bulaştırdı.

Bu arada, Japonya'daki 600 şirket enfekte edildi ve Çin'deki okullar ve hükümet kurumları saldırı nedeniyle kapatıldı. Kişisel mülke zarar vermek gerçek bir olasılık olsa da, gerçek zarar işletme ve temel hizmetler için yapılmaktadır.

kaynak (firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık