OFPOF

iOS İçin Tasarlanan Facebook Mobile Uygulamasına Trend Haberler Bölümü Geliyor

-
279
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
iOS İçin Tasarlanan Facebook Mobile Uygulamasına Trend Haberler Bölümü Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Şimdilik sadece iOS platformu için geliştirilen bölüm yakın zamanda diğer platformlarda da kendine yer bulacak.

Trend Haberleri bölümü, Facebook Mobile uygulamasında özel bir bağlantı elde etmek üzere ayarlanmış ancak güncelleme henüz tüm platformlar için gelmedi.

Trend hikayeleri normalde iOS'taki Facebook uygulamasındaki arama çubuğuna dokunduğunuzda görünür. Çubuğa dokunmak, son aramalarınızı ve ardından eğilimli konuların listesini verir. Bir konuyu tıklamak, sizi konuyla ilgili etkinliği vurgulayan bir sayfaya götürür. Bu, haber medyasındaki kapsama alanlarını, arkadaşların gönderdikleri yayınları vb. içerebilir.

Mayıs ayındaki yeniden tasarımın bir parçası olarak, bir trend konunun üzerine dokunulduğunda, sizi ilgilendiren yayınları ve hikayeleri vurgulayan bir atlıkarıncaya götürürsünüz.

TechCrunch, en son güncellemeden sonra, trend bir konuyu görmek yerine, o konuyla ilgili haberleri görürüz.

Bu özellik yalnızca ABD'deki iPhone kullanıcıları, Mayıs ayı yeniden tasarımı için kullanılabilir ve Facebook, yeni özellikleri masaüstü ve Android kullanıcılarına "yakında" eklemeyi bekliyor.

Bölüm artık yalnızca konulardan ziyade eğilimli bir konudaki haber hikayelerini vurgulayacağından, bu bölümün artık Trend Haberi bölümü olarak bilinmesi mantıklı.

Bölümdeki öyküler Facebook'un algoritmaları tarafından belirlenir ve etkileşim gibi faktörleri, başkalarının kendisine bağlanıp bağlanmadığını vb. dikkate alır.

Bu bölümdeki haber yayınlarından elde edilen makaleler, Facebook'un sahte haberlerin kendi platformunda yayılmasını daha iyi yönetebileceği anlamına geliyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık