OFPOF

Google Earth Kullanıcıları Gelecek Yıllarda Fotoğraf ve Videolar Gönderebilir

-
306
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Earth Kullanıcıları Gelecek Yıllarda Fotoğraf ve Videolar Gönderebilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google önümüzdeki birkaç yıl içinde düzenli kullanıcıların fotoğraf, video ve özel turlarını paylaşmalarına izin verecek.

Düzenli google Earth kullanıcıları, özel veya halka açık paylaşım için düzenlenmemiş içerikleri Google Earth'e yükleyebilecek. Google Earth Proje Şefi'ne göre güncellemenin önümüzdeki 2 veya 3 yıl içinde devreye girmesi bekleniyor.

Program şefi Salı günü Brezilya'da Amazon yağmur ormanlarının sergilenmesine odaklanan bir içerikle Google Earth kullanıcılarının önümüzdeki birkaç yıl içinde milyonlarca öykü, video ve fotoğraf göndereceklerini söyledi. "Voyager" aracı, internet sörfçülerinin Google Earth'te, primatolog Jane Goodall'ın sevdikleri fotoğraflar, bilgi ve haritaları içeren egzotik hedef turlarla etkileşimli turlar yapmalarını sağlayacak. Ancak Google Earth Direktörü Rebecca Moore'un Reuters'e verdiği demeçte, düzenli kullanıcılar iki veya üç yıl içinde kendi özel veya kamuya açık içeriklerini düzenleyebilecekler. Sao Paulo'daki etkinlikte Moore, "Ailenizin geçmiş hikayesi, en sevdiğiniz yürüyüş turunun hikayesi, her şey olabilir, bilgi verici olmak zorunda değil." dedi.

Moore, gıda, su ve kültürel köken gibi konulara değinen yağmur ormanları ve halk arasındaki ilişkiyi belgelemek üzere 11 siteyle eşleşen "Amazon'um" projesini açıklamak için Sao Paulo'da düzenlenen bir etkinlikte sahneye çıktı. Google ve ortakları, Yanomami halkı, Cinta Larga ve Boa Vista Quilombola gibi toplulukların hikayelerini anlatmak için uydu görüntülerine video ve metin eşlik etmesi için 3D kameralar gibi araçlar kullandı. Moore, projenin bütçesini açıklamadı; ancak platformda reklam yapma fikrini reddetti ve Google'ın girişimden elde edilen kâr gibi bir amacı olmadığını söyledi. Reuters, "Google Earth dünyaya armağanımızdır," dedi. "Bütçe bakımından, Google'ın reklamcılıktan gelen güzel bir geliri vardır ve Google'ın yaptığı her şey para kazandırmak zorunda değildir."

Kaynak: news18.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık