OFPOF

Google, DeepMind Sağlık Verileri İçin Yasa Dışı Anlaşma Yaptı

-
301
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, DeepMind Sağlık Verileri İçin Yasa Dışı Anlaşma Yaptı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yapay zeka iştirakçisinin o zamandan beri değiştirilen İngiltere hastaneleriyle yaptığı 2015 anlaşmasının illegal olduğu söylendi.

Birleşik Krallık veri gözlemcisine göre İngiltere'deki hastaneler ile google'ın AI (yapay zeka) iştiraki DeepMind arasındaki anlaşmanın veri koruma yasalarına uymuyor. bilgi Komisyonu Ofisi (ICO), kararını bir yıllık bir incelemeden sonra aldı ve DeepMind'in İngiliz vatandaşlarına ait 1.6 milyon hasta kaydını, üç Londra hastanesi grubu olan Royal Free Trust için işlemden geçirdiğini gördü.

Anlaşma başlangıçta 2015 yılında yapıldı ve o zamandan beri yeni bir anlaşma ile değiştirildi. O zamanlar DeepMind ve Royal Free, hastalar akut böbrek hasarı denilen bir durumdan dolayı risk altındaysa doktorları uyaracak olan Streams adlı bir uygulama geliştirmek için verilerin paylaşıldığını söyledi. New Scientist tarafından yapılan bir soruşturma, anlaşmanın şartlarının başlangıçta ima edilen elden daha geniş olduğunu ortaya koydu. DeepMind, o zamandan beri diğer İngiltere'deki hastanelerde Streams dağıtmak için yeni fırsatlar yarattı.

Bugün ICO, sözleşmede bir takım eksiklikler bulunduğunu, özellikle de hastaların kişisel verilerin nasıl kullanılacağı konusunda tam olarak bilgilendirilmediğini belirtti. Bir basın bildirisinde, İngiltere bilgi komisyon üyesi Elizabeth Denham, "İnovasyonun temel gizlilik haklarını zarara uğratmaması gerektiğini" söyledi.

Kaynak: theverge.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık