OFPOF

Google Algoritmasında Dün Gece Sorunlar Meydana Geldi

-
343
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google Algoritmasında Dün Gece Sorunlar Meydana Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Geçtiğimiz saatlerde Google algoritması müzik ve film arama sonuçlarında korsan torrent içerikleri üst sıralarda gösterdi.

Birkaç saat önce en sevdiğiniz torrent sitenizi arattıysanız, oldukça ilginç arama sonuçları bulmuş olabilirsiniz. The Verge tarafından ilk kez bildirilen google arama sonuçları, torrent web sitelerini 'Popüler web'deki' bölümünde rastgele kartlarla listelemeye başlamıştı.

Haberin kaynağı, torrent blogu TorrentFreak'ten geldi. Bu, TorrentFreak, Google'ın "en iyi torrent sitelerini" yazdıktan sonra aniden çeşitli popüler torrent sitelerini vurgulamaya başladığını belirtti.

"Akış sitelerine" bakmak, her zamanki Netflix, Hulu ve diğer meşru servis sağlayıcıların yanında korsan hizmetlerin gösterildiği de görüldü ve bu tüm kullanıcılarda şok etkisi yarattı.

Gerçekten de, bu hamle kasıtsız olmuş olabilir çünkü Google hızla tüm bu hataları düzeltti ve siteleri listeden kaldırdı. Engadget'e göre, bir Google sözcüsü, şirketin böyle bir girişiminin olmadığını ve durumun kontrol altına alındığını belirtti ve böylelikle tüm bu torrent siteleri film ve müzik servislerini aramada popüler listelerden kaldırıldı ve korsanın yayılmasını bir nebze daha engellenmiş oldu.

Google, yaptığı açıklamada, "Bu sonuçlar algoritmik olarak üretildi, ancak bu özel durumlarda bu özellik için aklımızda olanı yansıtmıyor ve biz de bu konu ile ilgili detayları ve nasıl olduğunu araştırıyoruz" dedi.

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık